Wygraj bezpłatną licencje NetBrand – monitoring marki i pozycji w google

netbrand monitoring markiDane mi było testować produkt NetBrand znanej w branży firmy Skrypty.pro

Na początku może się wydawać, że przecież to już było – twórca oferuje “monitoring marki w internecie” i rzeczywiście tak jest, jednak osiągnięcia konkurencji zostały tutaj wzbogacone o kilka nowych rozwiązań. Cieszy również cena proponowana przez producenta, bo za pełen pakiet zapłacimy zdecydowanie mniej niż dotychczas.

NetBrand to w zasadzie trzy moduły, które razem tworzą zgrany zespół.

Pierwszy z nich to już tradycyjny monitoring pozycji w Google, który obsługuje dowolną wersję językową tejże wyszukiwarki, prezentuje średnią pozycji z całego dnia w postaci tabeli i wykresu oraz pozwala wysłać wyniki bezpośrednim linkiem bez logowania bądź poprzez eksportowany plik csv lub pdf. Najważniejszą cechą odróżniającą ten produkt od pozostałych jest brak ograniczeń na frazy oraz liczbę użytkowników – w tej cenie dość odważne posunięcie.
Na koniec warto wspomnieć o prostym wyglądzie, który przypadnie do gustu minimalistom i będzie intuicyjny dla każdego laika.

monitoring pozycji NetBrand

Drugi moduł to monitoring dyskusji na forach i blogach. Tutaj również intuicyjnie możemy sprawdzić co o nas piszą i dowolnie na to reagować. W tym wszystkim zabrakło mi bieżącego wyszukiwania opinii o naszej firmie w samej wyszukiwarce – bo zamiast tego, sami musimy wybierać witryny do eksploracji. Forma prezentacji jest prosta do pojęcia, a funkcja naprawdę przydatna dla każdej firmy, która chce usprawnić swoje internetowe podboje. Dodatkowo zawsze możemy śledzić interesujące nas witryny i na zapytania typu “jaki produkt wybrać” odpowiadać jako pierwsi. Warto też dodać moduł monitoringu marki/frazy w internecie a nie tylko w witrynie.Tto byłaby mega opcja jeśli chodzi o te oprogramowanie.

Panel administracyjny monitoring dyskusji

Ostatnim modułem jest monitoring Youtube. Tutaj dodaję własny kanał, a skrypt sam wyszukuje wszystkie moje filmy. Wyświetlane są wyniki każdego z filmów na dane frazy w top100, dzięki czemu łatwo mi sprawdzić jak stworzyć nagranie najlepiej odpowiadające standardom tego serwisu i zmaksymalizować własną popularność.

Panel administracyjny youtube

Podsumowując otrzymałem produkt, który za sugerowaną cenę po prostu bardziej się opłaca. Jego działanie jest stabilne, proste w opanowaniu oraz instalacji. Jeśli autorzy postarają się o stałe aktualizacje i zadbają o kolejne potrzeby, które wynikają z użytkowania Social Media, monitorowanie filmów youtube w google, dodanie API do proxy, generowanie raportów z logiem agencji jej danymi oraz danymi klienta to mogą bez problemu konkurować z obecnie przodującymi markami.

Konkurs dla czytelników bloga

Standardowa cena pojedynczych modułów wynosi 120pln za każdy lub za trzy pakiety 249pln za 12msc.
W ramach konkursy mam do rozdania 3 kupony

1 miejsce – roczna bezpłatna licencja na 3 moduły

2 i 3 miejsce – 50% rabat na zakup rocznej licencji NetBrand

Zasady konkursu

Napisz w komentarzu pod tym wpisem  dlaczego to ty masz otrzymać bezpłatną licencję na NetBrand. Długość komentarza musi wynosić minimum 200 znaków (ze spacjami)

Czas trwania konkursy od 21.11.2013 do 01.12.2013.

Strona produktu

Kup NetBrand lub poczytaj http://netbrand.com.pl/

6 replies
 1. Emil
  Emil http://www.asib.pl

  Powinienem dostać tą licencję z uwagi na fakt, że gdy promuję jakąś firmę, to robię to rzetelnie. Nie stosuję nieuczciwej walki o pozycje na rynku typu niechciane maile, spam, masowe dodawanie treści o firmie na różnych strona. Moja praca to jednocześni pasja. Więc firma będąca pod moją opieką, może liczyć, że zajmę się nią jakby była moją. Dlatego potrzebne mi to narzędzie – będę mógł dokładniej kontrolować to co robię i ułatwi mi to działania.

  Odpowiedz
 2. Patryk
  Patryk

  Nie będę ściemniał – przenoszę się z agencji na swoje, kupiłem już cały niezbędny soft, sprzęt, serwery (miałbym więc gdzie i na czym uruchomić oprogramowanie). Przydałaby się więc do komletu licencja NetBrand, szczególnie że na rynku są rozwiązania podobne (np. Brand24), chciałbym więc móc rzetelnie przetestować NetBrand i oferować Klientom dodatkową usługę w ramach współpracy (tak więc licencja w razie wygranej napewno nie leżałaby bezczynnie).

  Odpowiedz
 3. Ewelina
  Ewelina http://o-internecie.blogspot.com

  Jako kobieta powinnam mieć pierwszeństwo przed panami, przynajmniej w teorii 😉 A tak poważnie – byłoby wspaniale otrzymać licencję na program, który wykorzystywałabym w 100%: jako SEOwiec, marketingowiec i twórca treści na YouTube (co prawda YT wykorzystuję wyłącznie w celach hobbystycznych, ale z całkiem sporą grupą odbiorców, którym za wierne śledzenie moich poczynań jestem szalenie wdzięczna; zresztą nie samą pracą żyje człowiek). Możliwość śledzenia wszystkich tych aspektów za pomocą jednego programu, to spełnienie marzeń 🙂

  Odpowiedz
 4. Mateusz Antczak
  Mateusz Antczak http://mateuszantczak.eu

  Jako, ze lubię wiedzieć żyje moja marka w sieci muszę korzystać z darmowych oraz tych płatnych rozwiązań. Niestety Google Analytics już mi nie wystarcza – więc musze dokupywać płatne rozwiązania. Właśnie skończył mi się abonament do monitora pozycji w Google – więc NetBrand przydałby się 🙂 Warto zaznaczyć, że pozycja w wynikach wyszukiwania to nie wszystko więc dodatkowe monitory pozycji na pewno się przydadzą 🙂

  Odpowiedz
 5. Piotr
  Piotr http://makeart.pl

  Dlaczego akurat ja? Ponieważ jestem fanem narzędzi, które pozwalają mi na posiadanie kilku usług w jednym miejscu, przy okazji tnąc koszty. NetBrand zapowiada się być własnie takim narzędziem, więc był bym bardzo szczęśliwy, mając szanse wypróbować to właśnie narzędzie za darmo. Na pewno podzielę się z autorami swoimi przemyśleniami 🙂

  Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *