WPis – narzędzie do zarządzania zapleczem oraz blogami wordpress

WPis to narzędzie, bez którego nie obejdzie się żaden pozycjoner opierający swoje działania na zapleczu seo o którym już wspominałem przy okazji artykułu o polskich narzędziach SEO. WPis jest narzędziem stworzonym przez @okazwłoka z forum PiO (znany między innymi z DonLinkage).
Jestem zwolennikiem narzędzi instalowanych na własnych serwerach. Po upadku projektu WuPress  muszę stwierdzić, że WPis od razu znalazł się na mojej liście narzędzi do przetestowania i posiadania. W sumie brakowało mi takiego narzędzia na rynku.

CENNIK

Ale zacznę od cennika, istotna sprawa. WPis jest dostępny w regularnej cenie 492 zł, można go kupić taniej w promocji. Jest to opłata jednorazowa. Pozwala na dożywotnie korzystanie z narzędzia i zawiera w sobie trzy miesiące darmowych aktualizacji. Aktualizacje w każdym momencie można wykupić (nawet po roku), koszt aktualizacji ważnej przez 3 miesiące to 184,50 zł.
WPis ma ogromne możliwości zarządzania zapleczem. Można nim obsłużyć strony WordPress zainstalowane na własnych serwerach, strony oparte o WordPress na najróżniejszych portalach Web2.0 – najbardziej znanym jest wordpress.com. WPis nie ogranicza się tylko do WordPress, w tym momencie obsługuje też blogi postawione na platformie blogspot. Podobno następne aktualizacje przyniosą obsługę jeszcze innych platform. Mam jednak wrażenie, że WPis skupia się głównie na obsłudze WordPress, a reszta obsługiwanych skryptów (na ten moment tylko BlogSpot) pójdzie w stronę jedynie zarządzania artykułami (dodawanie, edycja, usuwanie) i ewentualnie podstawowej konfiguracji. „Jedynie”, bo to co możemy zrobić z WordPressem za pomocą WPisu można długo wymieniać.

Możliwości systemu WPis

Szybkie otwieranie w przeglądarce wielu panelów WordPress.

Dla mnie opcja fantastyczna. Za pomocą WPis nie da się wszystkiego zrobić (np. zarządzać mediami, niektórymi pluginami). Za pomocą tej opcji kilkoma kliknięciami mam otwarte tyle panelów WordPress, ile chcę. Ale co ważniejsze: nie chodzi jedynie o stronę główną panelu, mogę wybrać dowolną jego podstronę! Jest to maksymalna oszczędność czasu.

Szybkie logowanie do WP

Szybkie logowanie do WP

Instalacja i włączanie dowolnych pluginów.

Podaję nazwę lub kilka nazw pluginów, zaznaczam strony na których chcę zainstalować pluginy i ciach – gotowe. Wybór stron nie zajmuje dużo czasu ze względu na opcje szybkiego wyboru.

wpis-zarzadzanie-pluginami

Konfiguracja szablonów,pluginow we WPis

 

Konfiguracja blogów

Szybko w dowolny sposób można skonfigurować dowolną ilość blogów. Bardzo wygodne narzędzie obsługujące wszystkie zakładki konfiguracji WordPressów.

wpis-konfiguracjablow

Masowe zarządzanie blogami

Masowe zarządzanie blogami

Aktualizacje.

Aktualizacja silnika wordpress – wystarczy zaznaczyć strony na których chcesz zaktualizować silnik. Co ważne w panelu WPis wyświetlana jest zawsze najnowsza dostępna wersja WordPress, a przy każdej z wprowadzonych stron znajduje się oznaczenie z jakiej wersji silnika WordPress korzysta.
Aktualizacje pluginów i templatek – fantastyczna sprawa – tak jak w wyżej wymienionych opcjach – wystarczy zaznaczyć strony, a wszystkie pluginy i templatki zostaną zaktualizowane do najnowszych wersji.

Zarządzanie artykułami i stronami

Dodawanie artykułów i stron do wielu blogów na raz jest banalnie proste i szybkie. Aplikacja obsługuje zagnieżdżanie synonimy. Po dodaniu bloga do panelu WPis zasysane są artykuły i strony. Dzięki temu można je w każdym momencie edytować.

Zarządzanie wpisami

Zarządzanie wpisami

Zarządzanie komentarzami

Moderacja komentarzy z jednego panelu – to jest naprawdę szybkie i proste! Komentarz można usunąć, oznaczyć jako spam lub opublikować.

Zarządzanie komentarzami

Zarządzanie komentarzami

Zarządzanie linkami

W łatwy sposób można dodawać lub usuwać linki z blogrolla.

Zarządzanie użytkownikami

Szybko i wygodnie dodasz użytkowników (nadając im dowolne uprawnienia) z wielu blogów lub usuniesz ich ze wskazanych blogów.

Inne opcje

Opcji jest jeszcze wiele o których nie napisałem. Między innymi włączanie i wyłączanie widgetów, tworzenie kategorii, zmiana nazwy domyślnej kategorii, możliwość publikacji wpisów w dowolnie wskazanym przedziale czasowym, monitor dostępności podpiętych blogów. Jest tego sporo i dość prężnie dochodzą nowe funkcje.

 

Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie

Obsługa wtyczki SEO by Yoast.
Obsługa „Featured Image” dla wpisów WP.
Obsługa Custom Fields.
Możliwość przeniesienia strony do innej grupy.
Możliwość generowania raportu z całej grupy.
Możliwość masowego komentowania wybranych artykułów
Bardziej szczegółowe opisanie zadań harmonogramu
Podgląd generowanego tekstu przy wprowadzaniu synonimów

Porównanie z WuPress

FunkcjeWuPressWpis
Cena 97 zł442,80 zł
Wpisy 
Dodawanie++
Harmonogramowanie++
Edycja++
Usuwanie++
Strony 
Dodawanie++
Edycja++
Usuwanie++
WordPress 
Konfiguracja-+
Zarządzanie kategoriami-+
Aktualizacja silnika-+
Blogroll  
Dodawanie linków-+
Edycja linków--
Usuwanie linków-+
Pluginy 
Instalacja-+
Aktywacja-+
Usuwanie--
Deaktywacja--
Aktualizacja-+
Widgety  
Włączanie-+
Wyłączanie-+
Themy 
Instalacja-+
Aktywacja-+
Usuwanie--
Deaktywacja-+
Aktualizacja-+
Użytkownicy 
Dodawanie-+
Usuwanie-+
Przypisywanie ról-+
Zmiana ról--
Pozosta³e 
Grupowanie stron++
Moduł płatności+-
Dostęp do paneli admina z poziomu pluginu-+
Zarządzanie komentarzami-+
Pingowanie+-
Obsługa synonimów++
Wtyczka wordpress (dzia³a z poziomu wordpress) +-
Wymaga dodatkowej instalacji na serwerze -+
Hurtowy import stron ++
   

Gdzie kupić WPis

 

2 replies
  • Tomasz Wydra
   Tomasz Wydra

   Jest po części bezpłatne managewp.com ale nie obsługi wszystkich platform i nie na pełnej automatyko. Wersja bezpłatna jst ograniczona ilościowo

   Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *