WEBPOZYCJA – narzędzie do monitorowania pozycji w Google

Rozpoczynając pracę nad artykułem „Polskie narzędzia SEO” warto było, oprócz poczytania o narzędziach i ewentualnych rozmowach z ich właścicielami (opiekunami), przetestować część z nich. Tym artykułem rozpoczynam cykl recenzji-poradników wybranych narzędzi SEO.
Na pierwszy ogień idą narzędzia, bez których żaden pozycjoner się nie obejdzie, czyli systemy do monitorowania pozycji.
Pierwszym narzędziem będzie Webpozycja olsztyńskiej firmy Sterta.
Jako zwolennik narzędzi instalowanych na własnych serwerach, muszę stwierdzić, że wspomniany monitor pozycji ma kilka ciekawych dodatków, dla których zmieniłbym swoje przyzwyczajenie.

 

CENNIK

Zacznę od czynnika, który jest istotny prawie dla wszystkich Polaków, mianowicie ceny. Webpozycja ma w swojej ofercie 4 standardowe konta: Darmowe, Premium, Vip i Agencja. Napisałem standardowe, ponieważ jeżeli ktoś ma wymagania, które nie mieszczą się w żadnym z dostępnych kont, Webpozycja przygotuje mu ofertę niestandardową. Analizując cennik można dojść do wniosku, że jest to jedna z tańszych opcji dostępnych na rynku.

cennik

 

Cennik Webpozycja.pl

Przykładowy kosztorys Webpozycja.pl

Moduły dostępne w Webpozycji

TOP10 i TOP100

Webpozycja analizuje pozycje z TOP10 (pierwsza podstrona wyszukiwarki) i TOP100. Wyniki prezentowane są w formie tabeli i wykresów, jak na poniższym screenie.

top10top100

TYLKO PRAWIDŁOWE WYNIKI

Swego czasu można było się spotkać z opinią, że Webpozycja źle odczytuje pozycje w Google. Przetestowałem pozycje z 3 dni dla kilku fraz w Webpozycji Webmonitor (własny serwer) seostation i semstorm, wyniki pozycji były prawie identyczne. Dodatkowo Webpozycja udostępnia wyniki z wyszukiwarki i to z każdego sprawdzonego dnia – jest to dowód na prawidłowe wyniki.

 

Moduł monitoring top10 i top100

Moduł monitoring top10 i top100

ANALIZA SERP

Analiza SERP to narzędzie, w którym możemy sprawdzić własne, ale także konkurencyjne domeny. Po wejściu na podstronę AnalizaSerp (https://webpozycja.pl/AnalizaSERP), widzimy statystyki z zebranych danych, są to m. in. informacje dotyczące tego:

 •  jak odbiły się zmiany wyszukiwarki Google na zmianach pozycji (przy większych zmianach algorytmu Google zobaczymy zmiany pozycji w szerszej skali)
 •  ile domen było reklamowanych w określonym dniu (ile domen występuje w rekalmach oraz kto najwięcej inwestuje)
  oraz:
 •  największa zmiana wzrostu i spadku pozycji na podstawie poprzedniego dnia
 • najczęstsze występowanie domen w wynikach wyszukiwarki

Są dwa sposoby korzystania z dostępnych danych w systemie, wybieramy konkretną datę i zaznaczamy dane, których potrzebujemy (TOP10, TOP100, AdWords), a następnie:

 1.  wpisujemy frazę, aby sprawdzić jakie domeny są w wynikach wyszukiwarki Google oraz kto się reklamuje
 2.  wpisujemy domenę, aby monitorować wzrosty i spadki ilości fraz według zmian pozycji oraz ich rozkład. Widzimy, na jakie frazy reklamuje się konkurencja, jaki ma wzrost pozycji w danym dniu oraz sprawdzamy efekty pozycjonowania na przestrzeni ostatnich dni.

analiza serp

KONKURENCJA

Jedna z rzadko spotykanych opcji, a dostępna w Webpozycji, to podgląd jaka konkurencja znajduje się w pierwszej podstronie wyszukiwarki oraz w TOP100.
Podgląd odbywa się w sposób bardzo prosty: najpierw dodajemy frazy, a następnie sprawdzamy wypozycjonowane domeny.

analiza-konkurenjcji

RANKINGI

Dzięki tej funkcjonalności otrzymujemy dane dotyczące największych PageRank i najczęściej dodawanych fraz, przy czym dane dotyczące najczęściej dodawanych fraz możemy sprecyzować do ostatniego roku lub ostatnich 30 dni.
rankingi

HISTORIA POZYCJI

W Webpozycji mamy możliwość sprawdzenia historii pozycji. Sprawdzamy czy dana fraza znajduje się w Archiwum – jeśli tak, to możemy prześledzić jej historię z wybranego okresu.
klepsydry

INTEGRACJA

Dzięki integracji Webpozycji z Google Webmaster Tools możemy w dowolnym momencie porównać pozycje fraz z ruchem widocznym dla frazy z GWT. W jednym miejscu otrzymujemy sprecyzowane dane i informacje o tym, w których dniach były wyświetlenia czy kliknięcia.

gwtvswebpozycja

WYGLĄD

Niby nieistotny, ale przy tak zaawansowanych narzędziach ma znaczenie, bo najzwyczajniej poprawia komfort pracy. Wykresy są czytelne i możemy je generować dla dowolnej domeny lub frazy. Dostępny jest także wykres porównujący wyniki wyszukiwania fraz dla dodanych domen. Pod wykresami znajduje się szczegółowo rozpisana legenda.

KLIENCI

W opcji najbardziej zaawansowanej, czyli koncie Agencja, Webpozycja dysponuje zestawieniem rocznym kosztów pozycjonowania. W prosty sposób możemy zarządzać kontami klientów, przy czym mają oni oddzielne subkonta z brakiem możliwości edytowania. W jednym miejscu mamy wszystkie podliczenia, zestawienia i fakturowanie.

RAPORTY

W Webpozycji w każdym momencie możemy wygenerować raport pdf lub csv, w którym znajdą się pozycje domeny z konkretnego okresu oraz koszty pozycjonowania dla naszych klientów. Raporty możemy w łatwy sposób dostarczyć klientowi.

CENA/JAKOŚĆ

Tu duże zaskoczenie, przeglądając i testując różne systemy wynika, że Webpozycja jest najbardziej funkcjonalna, a jednocześnie ma często nieporównywalne stawki, przykłady na 30 dni:
– konkurencja A za 200 fraz 99 zł – WEBPOZYCJA 24 zł
– konkurencja B za 500 fraz 127 zł – WEBPOZYCJA 39 zł
– konkurencja C za 1000 fraz 299 zł – WEBPOZYCJA 69 zł

PODSUMOWANIE

Od tego, które z dostępnych na rynku narzędzi okaże się naszym faworytem, zależy przede wszystkim to, czego od danego systemu oczekujemy. Jakie z oferowanych funkcjonalności będą dla nas naprawdę istotne, a jakie zupełnie zbędne. Webpozycja całkowicie spełnia moje oczekiwania. Wszystkim początkującym i rozpoczynającym swoją przygodę z Webpozycją polecam opcję Pomoc, dzięki której szybko załapiemy mapę systemu. Zachęcam do korzystania z rabatu, który znajdziecie tutaj

 

Celem zakupu usługi wejdź pod ten link http://webpozycja.pl/

 

9 replies
 1. AdamZ
  AdamZ

  „konkurencja A za 200 fraz 99 zł – WEBPOZYCJA 24 zł
  – konkurencja B za 500 fraz 127 zł – WEBPOZYCJA 39 zł
  – konkurencja C za 1000 fraz 299 zł – WEBPOZYCJA 69 zł”

  Z tego co wiem, to webpozycja ma takie ceny za 1 odpytanie google, a nie za frazę. Możesz to wyjaśnić (i ewentualnie sprostować w artykule?)

  Odpowiedz
  • Tomasz Wydra
   Tomasz Wydra

   Juz tłumaczę.

   Ma 200 odpytań to się zgadza, ale odpytaniem może być parametr site fraza lub inne dostępne w systmie.

   Obrazując inaczej. Pozycjonujesz 5 fimr meblarskich na te same frazy (nikt ci nie zabroni). Masz do monitorowania 50 takich samych fraz. Czyli system z 200 odpytań zje Ci w ciągu miesiąca tylko 5pkt na spradzaniu site i 50 za frazy.

   Jeszcze inaczej masz 5 domen na różne frazy 5 pobran na site i 195 fraz możesz monitorować codziennie przez okres rozliczeniowy

   Odpowiedz
     • AdamZ
      AdamZ

      Moim zdaniem uciekasz od odpowiedzi. Jak mam 10 klientów/10 domen, a dla każdego po 5 fraz – łącznie 50 fraz. Ile odpytań mnie to będzie kosztowało, bo z oferty rozumiem, że:
      – 10 to odpytania na site’y
      – 10 na PR
      – 50 na top 10
      – 50 na top 100

      Razem wychodzi mi 120 odpytań zamiast 50 fraz, więc jak możesz porównywać te dwie rzeczy, skoro ceny są za odpytania, a Ty podajesz za frazy.

     • Tomasz Wydra
      Tomasz Wydra

      mi na 2 domeny i 40 fraz pobiera 44 pobrania. Napisz do webpozycji to Ci ustawią dobrze konto i będzie po temacie

 2. AdamZ
  AdamZ

  „TYLKO PRAWIDŁOWE WYNIKI”

  „Webpozycja analizuje pozycje z TOP10 (pierwsza podstrona wyszukiwarki) i TOP100. Wyniki prezentowane są w formie tabeli i wykresów, jak na poniższym screenie.

  – nie sądzisz, że dwa powyższe stwierdzenia są sprzeczne? Jeśli monitor sprawdza top 10 a potem top 100, to dla top 10 wyniki będą OK, ale dla pozycji 11-100 będzie sporo przekłamań. Przeklikaj to sobie i zobaczysz, że co druga pozycja się różni.

  Odpowiedz
 3. Webpozycja
  Webpozycja

  witam serdecznie
  na wstępie dziękujemy za artykuł o systemie webpozycja.pl

  Panie Adamie, odnośnie sprawdzania pozycji to w systemie jest możliwość sprawdzania pozycji z pierwszej podstrony w wyszukiwarce (oznaczenia Top10) oraz w top 100 (oznaczenie Top100), jeżeli użytkownik zastanawia się czy wyniki są prawidłowe może sprawdzić te wyniki klikając na sprawdzoną pozycję.

  Odnośnie prawidłowości wyników to nie mieliśmy komunikatu od żadnego klienta o takiej sytuacji (a mamy ich bardzo wielu).

  Zapraszam do skontaktowania się z obsługą techniczną systemu webpozycja https://webpozycja.pl/kontakt.html na pewno uzyska Pan odpowiedź na każde pytanie.

  pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *