Serwer dedykowany to multum korzyści

serversInwestowanie w serwery współdzielone nie ma najmniejszego sensu. Dzisiaj kiedy internet jest miejscem niezwykle rozbudowanym, miejscem w którym znaleźć można wszystko, należy wykorzystywać maksymalnie jego techniczne możliwości. Dlatego jeżeli ktokolwiek zastanawia się nad tym dlaczego serwery dedykowane są najlepszym wyborem, niech zapozna się z licznymi korzyściami stawiania na tego typu rozwiązania technologiczne.

Najważniejsza zaleta każdego serwera dedykowanego to jego elastyczność. Każdy człowiek jest inny i z tego względu każdy posiada inną piramidę potrzeb. Identycznie będzie z serwerami i firmami które poszukują idealnej usługi w tej dziedzinie. Serwery dedykowane można konfigurować według własnych potrzeb. Działania firm hostingowych cechują się nadzwyczajną elastycznością, powierzchnie serwerów, transfery dany i limity oraz wiele innych cech. To wszystko winno być dobierane przez klienta zgodnie z oczekiwaniami. Jest to jednak doskonałe wyjście do dokładnego opisywania kolejnych detali związanych z przewagą serwerów dedykowanych nad współdzielonymi.

Skoro była mowa o elastyczności, to nie sposób od razu przyjrzeć się kwestii transferów na danym serwerze, doborze najlepszych parametrów. Korzystanie ze wspólnych to oprócz niskiej ceny, podporządkowanie się pewnym regułom, niezbyt korzystnym. Transfer danych to określona wartość przepływu danych z i do serwera danego klienta. Do tego zalicza się choćby wszelkiego rodzaju dane pobrane ze strony internetowej, przesyłanie plików na serwer, a także wszelkie ruchu, przepływy na poczcie elektronicznej działającej w oparciu o ów serwer. Jeżeli określony miesięczny transfer zostanie przekroczony, to strona www przestanie działać, nie będzie możliwości korzystania z poczty. Bardzo niekomfortowa sytuacja, szczególnie w przypadkach kiedy dana witryna internetowa generuje pokaźny ruch. Dlatego wybierając serwery dedykowane nie ma możliwości spotkania się z taką sytuację. Co prawda ustala się pewną ilość danych transferowych w okresie miesiąca, ale nawet ich przekroczenie nie powoduje problemów. Wszystko można szybko załatwić z dostawcą hostingu, skorzystać z innego pakietu usług bez szkód dla działania strony internetowej.

Na równi z transferami danych należy pochylić się nad kwestiami pod tytułem powierzchnia serwera. Wartości zasadnicze dla kogoś kto ma w zanadrzu stronę internetową, portal na którym znajduje się multum informacji, na którym jest cała masa danych o pokaźnych rozmiarach. Serwery dedykowane mają to do siebie, że pozwalają wykupującym usługę na dowolne konfiguracje w tym zakresie. Istnieją praktycznie nieograniczenia jeżeli mowa o wielkości powierzchni na składowanie danych. Wszystko tak naprawdę rozbija się o cenę. Wybierając współdzielone serwery, można osiągnąć wysokie wartości pojemności przestrzeni dyskowej, jednak jest moment kiedy dojdzie się do ściany i nic więcej nie można zrobić. Hosting dedykowany nie ma takich problemów.

Bezpieczeństwo serwerów dedykowanych to kwestie o jakich mogą pomarzyć właściciele posiadający wykupione miejsce na serwerach współdzielonych. Najlepsi specjaliści w branży hostingowej oferują swoim klientom nie tylko odpowiednie zabezpieczenia serwerów, odpowiednie blokady ale także przeprowadzają raz na 24 godziny proces związany z tworzeniem kopii bezpieczeństwa. Każdy właściciel strony we własnym interesie powinien zajmować się tego typu działaniem co jakiś czas. Jednak teoria sobie, a praktyka sobie. Firmy oferujące serwery dedykowane często gwarantują stałe zlecenie przygotowania kopii bezpieczeństwa. Zawsze istnieje niebezpieczeństwo utraty danych, przypadkowych awarii. Odzyskanie w takiej sytuacji strony internetowej jest praktycznie niemożliwe dlatego zaleca się tworzenie kopii bezpieczeństwa.

Wydajność serwerów dedykowanych przewyższa zdecydowanie te, które należy dzielić z innymi użytkownikami. Taka sytuacja ma niebagatelne znaczenie kiedy dochodzi do pracy w obrębie serwerów, związanych choćby z przesyłem danych. Zarówno praca związana z tworzeniem kopii bezpieczeństwa jak i proste otwieranie strony, pobieranie plików będzie zdecydowanie szybsze na wydajnych serwerach.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę www.sprintdatacenter.pl specjalizującą się w dostarczaniu wysokiej jakości usług hostingowych.
4 replies
 1. Marian
  Marian

  Przeczytałem artykuł dzięki planecie seo i przyznam, że się rozczarowałem. Czemu? Ja nieposiadający takiej wiedzy jak firmy hostingowe był bym w stanie rzetelniej opisać plusy i minusy serwerów dedykowanych do hostingu współdzielonego. Dlatego wnioskuję, iż firma nie przyłożyła się do napisania rzetelnego artykułu, tylko na szybko sklepiła „post” reklamowy, który moim zdaniem nie wyszedł im na dobre. Sam obecnie testuję hostingi i różne rozwiązania by wybrać jak najlepiej, więc już trochę wiedzy liznąłem. Tak czy siak rozczarowałem się zawartością tego tekstu.

  Odpowiedz
 2. Filtry samochodowe -http://automator.pl/sklep/czesci_samochodowe/czesci-samochodowe-filtr?groups_contains=10530
  Filtry samochodowe -http://automator.pl/sklep/czesci_samochodowe/czesci-samochodowe-filtr?groups_contains=10530

  Za taką wyłączność trzeba niestety słono płacić. Przyznam ,ze same korzyści posiadania prywatnego severa.

  Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *