SalesLift czyli jak sprzedawać w mediach społecznościowych?

Zyskujący na popularności social selling daje zarówno wielkimi markom, jak i małymi przedsiębiorcami ogromne możliwości. Coraz częściej działania online stają się niezbędnym elementem marketingu przedsiębiorstwa. Poza budowaniem wiarygodność i pozyskiwaniem ambasadorów marki, warto pomyśleć o niekonwencjonalnej sprzedaży w sieci. Potencjalni inwestorzy, pracownicy, współpracownicy i klienci są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Najnowsze narzędzie stworzone przez twórców SentiOne sprawia, że działania prowadzone w sieci są efektywne, proste i ustrukturyzowane.

Treści publikowane przez internautów na Facebooku, Twitterze, na forach internetowych i innych serwisach, dają dostęp do najrozmaitszych informacji o naszej firmie. W czasach, gdy ludzie chętnie wypowiadają się online na każdy temat, monitoring internetu daje przedsiębiorcom szansę odnalezienia wypowiedzi i przeanalizowania ich. Kiedy internauci zaczynają interesować się daną marką lub usługą, szukają informacji związanych z produktem na portalach społecznościowych, inicjują dyskusje lub dołączają do już prowadzonych. Reagowanie i komentowanie stało się konieczne. Jak wejść w interakcję z osobami wypowiadającymi się w sieci o naszej firmie? Na polski rynek ukazało się właśnie narzędzie umożliwiające nawiązywanie relacji z osobami poruszającymi w sieci interesujące nas tematy. Rozwój platform społecznościowych, doprowadził do momentu, w którym nie wystarcza już tylko samo reagowanie na publikacje dodawane przez internautów. Użytkownicy sieci pragną wchodzić w relacje z markami. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom powstał SalesLift, który łączy możliwości monitoringu internetu z zaawansowanymi funkcjami nowoczesnych systemów typu socialCRM. Nieważne, czy członkowie społeczności mówią bezpośrednio do przedsiębiorstwa, czy też o nim (poza oficjalnymi kanałami). Nowe trendy wymagają od przedsiębiorstw reagowania na bieżąco. Włączanie się w dyskusje na Facebooku, Twitterze, forach czy grupach dyskusyjnych, daje internautom poczucie, że marka, jest zawsze tam, gdzie trwa na jej temat dyskusja. SalesLift integruje się z najpopularniejszymi kontami sieci społecznościowych dzięki czemu, użytkownicy systemu mogą prowadzić komunikację swojej marki, bezpośrednio z poziomu aplikacji. Pomaga to przedsiębiorcom realizować ideę RTM oraz, a może przede wszystkim social sellingu.

Dale Carnegie napisał w swoim bestsellerze „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”,
że budowanie relacji idzie w parze ze zmianą ich myślenia i jest kluczem do sukcesu. Podstawą każdego dobrego związku jest zrozumienie. Trzeba więc poświęcić czas na poznanie potencjalnych klientów. Budowanie relacji zaczyna się od zlokalizowania rozmówców zainteresowanych naszym produktem i usługą. SalesLift pełni w Polsce rolę pioniera w zakresie zbierania, klasyfikowania i przygotowania do odpowiedzi fraz wyrażających zainteresowanie produktem. Narzędzie skoncentrowane jest na wychwyceniu takich wypowiedzi internautów, które są atrakcyjne z perspektywy biznesowej. Zaliczają się więc do tego zarówno wypowiedzi wyrażające chęć zakupu określonego produktu czy usługi, wpisy w których internauci oczekują rekomendacji, ale również wzmianki z obszaru obsługi klienta i reklamacji. Najistotniejszym co odróżnia najnowsze narzędzie od prostego monitoringu internetu, jest nastawienie na nawiązywanie relacji i rozwiązania techniczne temu służące. Proces komunikacji jest w SalesLift ustrukturyzowany i umieszczony w specjalnym social CRM. Dzięki takiemu ułatwieniu, osoby odpowiedzialne za komunikację w sieci, mogą efektywnie i mierzalnie oraz, co najistotniejsze, na wielką skalę, a także oszczędnie czasowo i finansowo, budować i utrzymywać relacje.

 

saleslift-panel

Popularny dziś social selling wymaga dobrego przygotowania, dokładnej wiedzy na temat tego co się oferuje. Rozmówca powinien otrzymać odpowiedź na pytanie dotyczące produktu czy usługi, ale także na wątpliwości związane z branżą czy sytuacją rynkową. SalesLift zapamiętuje historię prowadzonych konwersacji z klientem, dzięki czemu można łatwo sprawdzić czego dotyczyły poprzednie zapytania czy wątpliwości rozmówców. Kiedy konwersacja już się zacznie, następnym krokiem staje się pogłębienie relacji. Ludzie cenią wiarygodność, chętnie rozmawiają z markami, którym ufają. Social selling to nie tylko sprzedawanie przez media społecznościowe, ale przede wszystkim szukanie tego, co łączy sprzedawcę i klienta. Sens kształtowania relacji w mediach społecznościowych, nie jest równoznaczny z realizacją transakcji. Social selling to angażowanie ludzi w świat przedsiębiorstwa. Chodzi o dawanie i otrzymywanie informacji. Pielęgnowanie relacji wymaga czasu i autentyczności. Czasami pojedyncze podobieństwa (wspólne imię, miejsce czy data urodzenia, wspólni znajomi), czasami wystarczają do stworzenia osobistej więzi i wzrostu szans na zdobycie zaangażowanego klienta – media społecznościowe mogą być wykorzystane do wyszukiwania tych cech wspólnych.

Strategia social sellingowa i prawidłowo przeprowadzone działania online, generują o 40 procent więcej potencjalnych klientów niż cold calling i pozwalają na zbudowanie niepowtarzalnych relacji. Jednocześnie równie istotne w tym momencie powinno być poczucie, że jeśli zawiedziemy naszych klientów i nie odpowiemy im, może to być nasza ostatnia szansa na dyskusję. Bezpośredni kontakt jest nobilitujący i jak mało co przekonuje konsumentów do marki. Ponadto komunikacja prowadzona w internecie, a zwłaszcza w kanałach społecznościowych odbywa się w sferze publicznej, gdzie jest widoczna dla innych. Wymiana zdań powinna być więc szyta na miarę, ale także przemyślana, ponieważ za każdym razem dyskusja może dotrzeć do kilkudziesięciu, kilkuset a nawet tysięcy osób. Badania przeprowadzone przez zespół SalesLift na przestrzeni ostatniego roku wykazały, że pojedyncze publikacje i dyskusje online potrafią w ciągu kilku dni spowodować kilkaset reakcji – przejść na stronę sprzedażową czy też zaangażowania internautów.

W Polsce w 2014 roku na portalu Facebook pojawiło się ponad 342 miliony wypowiedzi publicznych. Na Twitterze opublikowano ponad 171 milionów postów, na blogach zaś dodano blisko 9 milionów wpisów. Z roku na rok liczby te rosną, przedsiębiorstwa nie mogą więc bagatelizować potencjału drzemiącego w sieci. (Dane zebrane przez SentiOne)

Więcej informacji oraz możliwość testowania na stronie http://saleslift.pl/

 

Pierwsze 5 osób, które napiszą komentarz pod artykułem jak zamierzają wykorzytsać SalesLift otrzyma 3 miesięczny dostęp za darmo do SalesLift.

Zasady:

– konkures trwa od 25,09,2018 do 05,10,2015

– Dnia 05,10,2015 zostaną zatwierdzona wszystkie komentarze

– zwycięcy zostaną poinformowani za pośrednictwem poczty elektroniczenej, którą podają podczas wprowadzania kom

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *