Przykłady nienaturalnych linków

Rozgrzała dyskusja na PiO, Forum Google i innych branżowych miejscach jakie google podaje przykłady nienaturalnych linków i jak rozpoznać nienaturalne linki.

Aby nie przeszkadzać Wam w dyskusji i abyście mogli dalej szukać drugiej prawdy. Kilka przykładowych screenów z mocnych stron np. blog bardzo znanej szafiarki, blogi seo, i inne ciekawe miejsca gdzie są emitowane nienaturalne linki a ich wykluczenie w disavow lub prośba o ich usunięcie pomogła w zdjęciu filtra.

Oczywiście linki z poniższych przykładów nie należą do moich klientów  ale ich linki, ich umieszczenie było bardzo podobne do tych na poniższych screenach.

platne linki na blogu seo

 

Screen pochodzi z bloga o tematyce SEO.  Na powyższym blogu linki można zakupić również za pośrednictwem Prolinka

linki-w-stopce-strona-klienta

Stworzył stronę www a na stronie klienta jeszcze emituje linki do stron innych klientów.  Przejrzałem kilkanaście stron tego webmastera i tak jest na każdej stronie.

prolink-na-stronie-klientaI na tej samej stronie mamy jeszcze umieszczony link z systemu prolink

kolejny blog seoI kolejny blog SEO tym razem płatne nienaturalne linki z systemu SEOpilot

napisowy-portalBardzo znany portal alexa100 wysoki TR i co z tego jak sprzedaje w stopce linki. Znam stronę która wyszła z filtra po skasowaniu linka na tej stronie.

side-bar-z-anchoramiAnchory w portalu miejskim. Wszystkie jako dofollow. A nie można było zrobić Nieruchomości w Bydgoszczy i już by było bardziej naturalne.

znana-szafiarka
Blog bardzo znanej szafiarki z zamieszoną reklamą gdzie wszystkie linki zawierają anchor i dofollow . Temat szafiarek, blogów mam etc to temat na inny artykuł. Tam dopiero jest handel linkami a przecież płatne linki to nienaturalne linki.

portal-podrozniczyPewien znany portal podróżniczy. Swego czasu na allegro można było zakupić linki w stopkach.  Skasowanie linka z w/w portalu pomogło wyjść z filtra.

widget-z-anchorem

Widget z anchorem dofollow. Szkodzi i emitującemu widget jak i właścicielowi widgeta. A nie można zrobić Pogoda w Warszawie?

Takich przykładów można pokazywać mnóstwo. Pominąłem seokatalogi wpkaty precle popularne SWL-e ich pozbywamy się w pierwszej kolejności.

Jeśli znasz inne ciekawe przykłady podaj je w komentarzu

8 replies
 1. Marcin
  Marcin http://www.technet-media.pl

  Podsumowując działania google, można rzec – nareszcie. Jak widać na przykładach, tych załączonych tu jak i podawanych na innych wpisach przegięcie osiągało maksimum już dłuższy czas i może nie to jest najgorsze, gdyż ludzie zawsze mają tendencję do przeginania i ułatwiania ile to, że naprawdę już nikomu myśleć się nie chciało tylko jechali na żywca, na masówkę. Skarżyłem się we wpisach kilka razy, ocierając łzy, jak to tłumaczę klientowi o wytycznych o on mi pokazuje konkurencję, gdzie „pozycjoner” w dwa czy trzy tygodnie 5k linków albo i lepiej „pojechał” wskoczył do topów i sobie siedzi a na ahfres albo majestic z 5k zostało po 2 miesiącach 200 lub 300. Cóż rzec, mówiłem idź do niego. A teraz wracają 🙂

  Odpowiedz
 2. Lexy
  Lexy http://www.lexy.com.pl/blog/

  Nie no nie przesadzajmy z tym, że znaczenie ma poprawa linka typu „Pogoda Warszawa” na „Pogoda w Warszawie” 😉

  Z tego co piszesz, nie są to przykłady uzyskane bezpośrednio od Google, tylko domysły na temat tego, że usunięcie tych pojedynczych linków pomogło w wyjściu z filtra. Zgadza się?
  „ich wykluczenie w disavow lub prośba o ich usunięcie pomogła w zdjęciu filtra”
  Czy jednak któreś z nich zostały podane przez Google jako przykłady nienaturalnych linków?

  Odpowiedz
  • Tomasz Wydra
   Tomasz Wydra

   Lexy część jest od google. Część to domeny, których dopiero ich zaznaczenie w DT lub prośba o usunięcie pomogła wyjść z filtra a część to doświadczenie

   Odpowiedz
 3. Kamil
  Kamil http://www.eactive.pl/

  Nie ma co popadać w paranoje na temat linków i disavow. Google aż tak dobrze nie analizuje bazy linków by ze stron mających duże zaufanie algorytmicznie wykryć czy linki są płatne czy nie.

  Odpowiedz
 4. Filip
  Filip

  Można pozycjonować obecnie strony bez anchora ze słowem kluczowym. Nie jest to żaden wyczyn. Nawet można mieć linków dofollow znacznie mniej niż konkurencja. Od paru miesięcy liczy się bardzo jakość linku. Przecież można robić zaplecze tematyczne, które zarabia dla klienta i jest jednocześnie zapleczem.

  Odpowiedz
 5. Adam
  Adam http://pwsz-tarnow.edu.pl

  No to zatem jak pozycjonować? Na jakie anchory teraz powinno się linkować? Czy zatem skoro Google wymaga wszędzie nofollow, to czy linkami nofollow da się wypozycjonować?

  Odpowiedz
 6. Hence Agency
  Hence Agency

  Nadal na 1 miejscach są strony linkowanie sztucznie. I dobrze się trzymają. Mają po prostu profil linków odporny na algorytm. I to przechodzi ale nie w każdym przypadku.

  Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *