Profile Trust Rank, czyli jak robić to dobrze?

W sieci pojawia się mnóstwo ofert dotyczących wartościowych profili Trust Rank. W dobie szalejącego Pingwina każdy epitet pozytywnie opisujący linki zdaje się mieć wielką moc przekonywania. Czy ta teza potwierdza się w przypadku rzeczonych linków Trust Rank pozyskiwanych z profili?

Czym są profile Trust Rank?

Aby zrozumieć cały sens artykułu, wypadałoby wyjaśnić, czym są linki Trust Rank. Linki te są zwykłymi odnośnikami zdobywanymi na forach i ogólnodostępnych serwisach. Kiedy zyskują przydomek Trust Rank? Gdy serwis, na którym zostanie założone konto i zdobyty link wybija się ponad statystyczną wartość Trust Rank. Sam TR to czynnik zewnętrzny, który na podstawie skali od 0-100 ocenia wiarygodność strony w oczach algorytmu Google.

Zasada jest prosta – czym większy Trust Rank domeny, tym link uzyskany jest bezpieczniejszy i bardziej wiarygodny dla algorytmu. TR nie jest rodzimą produkcją firmy Google – to czynnik zewnętrzny, który można zbadać za pomocą serwisów Ahrefs.com lub Majestic.com (każdy ze znanych portali stworzył własny czynnik TR, mogą one różnić się nazwą, ale zasada działania i geneza jest identyczna). Do podobnej analizy wartości TR służy także znany SEO MOZ toolbar.

Analiza Ahrefs dla portalu Onet.pl

Analiza Ahrefs dla portalu Onet.pl

Analiza Majestic dla portalu Onet.pl

Analiza Majestic dla portalu Onet.pl

SEO Moz toolbar - wyniki dla portalu Onet.pl

SEO Moz toolbar – wyniki dla portalu Onet.pl

Jak zwiększyć moc profili TR?

Znaleźć wiarygodną stronę i założyć na niej konto potrafi każdy. Nie każdy jednak wie, że samo założenie profilu i opisanie go linkiem, dodanie avatara i napisanie kilku słów „o mnie” to nie koniec zabawy. Aby Profil faktycznie przynosił korzyści, należy wykonać dodatkowe czynności, na jakie pozwala dany serwis. W przypadku forów warto przedstawić się w odpowiednim dziale, a w przypadku serwisów takich, jak digart.pl warto dodać komentarz pod grafiką lub polubić czyjś projekt.
Warto również zaznaczyć, że profile uzupełnione, z których wykonano pewne czynności wyglądają naturalnie i szybciej się indeksują. Nie są również banowane przez moderatorów, którzy w ostatnim czasie coraz baczniej przyglądają się zakładanym kontom, usuwając po kilku tygodniach martwe profile, które zostały założone tylko dla linków.

Co zyskujemy, dzięki profilom Trust Rank?

I na koniec najważniejsze, czyli co zyskujemy dzięki profilom Trust Rank? Wiarygodne linki prowadzące do naszej domeny, które przekładają się na wyższe pozycje, większe bezpieczeństwo i pewien margines błędu na inne działania. To korzyści stricte SEO. Ale to nie koniec.
Naturalny profil, z którego komentujemy można wykorzystać także jako doskonały wabik na internautów. Swoim komentarzem możemy zwrócić uwagę innych użytkowników portalu, którzy jak po sznurku najpierw odwiedzą stronę profilu, po czym skuszą się na wejście na stronę docelową. Korzyścią jest zwiększenie ruchu na stronie – w sposób naturalny, co na pewno doceni Google.

Oferta na profile Trust Rank

W gąszczu ofert na zakładanie profili TR warto wybierać tylko te sprawdzone. Wtedy mamy pewność, że profil faktycznie znajdzie się na stronie wartościowej, na której bez problemu można kontynuować komentowanie lub wykonywanie dodatkowych czynności.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu SEOsklep24.pl, który w branży jest prawdziwym pionierem profili TR od samego początku ich istnienia.

5 replies
 1. Odik
  Odik

  Taka mała uwaga z profilami TR. Spotkałem się z przypadkami, że ludzie narzekali jakoby nie działały bo po dodaniu kilkunastu profili strona nawet nie drgnęła. Otóż profile TR nie maja za zadanie pozycjonować, a przynajmniej nie bezpośrednio. One mają jedynie za zadanie zwiększyć zaufanie do naszej strony i na tym ich rola się kończy. Co prawda istnieją profile, które pozwalają na zamieszczenie linka dofollow, czasem z odpowiednim anchorem jednak, aby przyniosły takie linki korzyść w postaci wzrostu pozycji, nie wystarczy wypełnić wszystkie pola profilu. Trzeba jeszcze o takie profile odpowiednio zadbać. Praktycznie nie zdarza się, że takie profile są podlinkowane wewnętrznie z serwisu z którego nie jest blokowany przepływ tzw. Juice Rank. Zdarzało się, że nawet gdy link wewnętrzny do profilu teoretycznie posiadał parametr dofollow, to coś było nakombinowane i nie było żadnej interakcji między stroną serwisu, a strona profilową. Co w takiej sytuacji należy zrobić? Należy podlinkować z lepszych źródeł takie podstrony profilu i nie dlatego, żeby się zaindeksowaly tylko ale aby zyskały także trochę mocy seo. Oczywiście i tu nie należy przesadzać z ilością linków, by administrator nam nie usunął takiego profilu za spam 🙂 Kolejnym czynnikiem sprawczym, czego co poniektórzy nie mają efektów jak by chcieli to jest mało zróżnicowany profil linków. Linkowanie obecnie samymi profilami, bądź tez profilami TR + katalogi i precle nie jest najlepszym pomysłem niestety.

  Odpowiedz
 2. Mariusz
  Mariusz

  Fajny artykuł sponsorowany. Akurat nie polecam firmy z linku. Założone profile były na odwal i dużo z nich nawet nie przeżyła kilku dni ;/

  Odpowiedz
  • Jakub Brożyna
   Jakub Brożyna http://blog.SEOsklep24.pl

   @Mariusz – chętnie poznam adres strony, dla której została wykonana usługa. Jeśli chodzi o maila, z którego piszesz komentarz to nigdy nie rozpocząłeś korespondencji w sprawie jakiejkolwiek usługi wykonanej przeze mnie…

   Odpowiedz
 3. Mariusz
  Mariusz http://pozycjonowaniestronniemcy.wordpress.com

  Hej Tomek

  Napisałeś fajny artykuł wyjaśniający dokładnie co to faktycznie znaczy. Jak już wspomniałeś w swoim artykule wiele blednie kojarzy Trust Rank z pozycjami w wyszukiwarce.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *