Polskie narzędzia SEO – Systemy wymiany linków

Systemy wymiany linków

Jedna z bardziej kontrowersyjnych metod pozycjonowania, to uczestnictwo w systemach wymiany linków. SWLi jest naprawdę dużo, ale wyłącznie nieliczne mogą pochwalić się faktyczną skutecznością. Prezentowane systemy wymiany linków należą do najbardziej popularnych, oferując atrakcyjny stosunek efektów do nakładów pieniężnych. Korzystając z SWLi, można niedużym wysiłkiem zdobyć dużą liczbę wartościowych linków, znacząco poprawiających pozycję strony w rankingach – uwaga jednak na filtry, które ostatnim czasem dopadają sieci systemowe. Tutaj dowiesz się jak działa każdy SWL oraz jaka metoda działania przyniesie najlepsze rezultaty.

E-weblink

E-weblink

E-weblink system wymiany linków

To najbardziej znany na rynku i popularny hybrydowy systemów wymiany linków rotacyjnych i stałych. Jako jedyny na rynku oferuje stałe linki na różnych klasach IP oraz C. Używany w kraju jak i na zachodzie głównie do dopalnia rotacją linków w artykułach, komentarzach, profilach, katalogach itp. choć jak pokazują testy nadal można nim skutecznie pozycjonować.

Link : e-weblink

 

Gotlink

Gotlink System wymiany linków rotacyjnych

Gotlink System wymiany linków rotacyjnych

Jeden z najstarszych rotacyjnych systemów wymiany linków. W swojej bazie posiada ponad 20000 domen posegregowanych tematycznie na których umożliwia zamieszczanie linka w formę anchor tekstu lub url, linki mogą mieć postać dofollow lub nofollow jak również opis tekstowy  przed i po słowie kluczowym.

Szerzej o sposobie wykorzystania gotlinka napisał w artykule tym i tym

Link : Gotlink

 

miniSWL

miniSWL – prywatny system wymiany linków stałych i rotacyjnych

miniSWL – prywatny system wymiany linków stałych i rotacyjnych

miniSWL jest prywatnym systemem wymiany linków. System umożliwia grupowanie stron oraz linków do odpowiednich kategorii. Zamieszczanie linków odbywa się na kilka sposobów, możemy dodać link na wszystkie podstrony naszego serwisu, lub wybrać poszczególne podstrony na których będzie wyświetlany link. Aplikacja sama pobiera podstrony serwisu z mapy strony. Link zamieszczony na stronie możemy oprawić tekstem z przodu oraz z tyłu. Link stały możemy zamieszczać na wybrany czas podając dokładną datę wygaśnięcia. Aplikacja umożliwia dodawanie nie tylko linków stałych ale także rotacyjnych, które wyświetlane są na wszystkich podstronach serwisu w losowej kolejności.

Obecnie autor aplikacji szykuję aktualizację w której mają pojawić się odpowiednie poprawni i ulepszenia.

Link: http://miniswl.piersa.pl/

 

ALINK

alink - system wymiany linków stałych i rotacyjnych

alink – system wymiany linków stałych

Alink to system wymiany linków stałych i  brandowych oparty o CMS wordpress. W systemie można zamieszczać dwa rodzaje linków:

 • Zwykły – odnośniki umieszczane są na tekście;
 •     Brandowy – odnośniki umieszczane są na końcu tekstu;

Link zwykły dodatkowo można rozszerzyć o lokalizację lub odmianę. ( system automatycznie wyszukuje odmian )

Link zwykły „podmienia” tekst w wyszukanym specjalnie dla niego artykule, jeśli jest to pierwszy link  w artykule system automatycznie publikuje artykuł. Jeśli w całym systemie nie ma artykuły na dany temat ( z konkretną
frazą, jej częścią, lub odmianą, link w tej chwili trafia do poczekalni, ale po połączeniu z seotxt.pl artykuł taki zostanie zamówiony i opublikowany.

Link: http://alink.pl/

 

AutoPresell

AutoPresell - bezpieczny SWL

AutoPresell – bezpieczny SWL

System AutoPresell to nowartorskie rozwiązanie na rynku. Dzięki temu systemowi użytkownik może tworzyć zaplecze lub wymieniać się linkami publicznie w obrębie systemu. W przygotowaniu jest również system łączonych zaplecz. Co wyróżnia system AutoPresell ? Przede wszystkim autorski CMS, który posiada własny system szablonów, customowe urle, zróżnicowany kod html oraz style css. W dużym skrócie – każda jedna strona oparta na tym cmsie jest zupełnie inna. Dla miłośników klasyki twórcy systemu przewidzieli również strony oparte o system WordPress. Dodatkowym autem jest nieustannie aktualizowana lista wszelakich robotów monitorujących backlinki (Ahrefs, Majestic Seo), które system blokuje, aby konkurencja nie mogła „podpatrzeć” backlinków. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest system obrazków umieszczanych w artykułach – każdy publikowany obrazek jest uploadowany na stronę (nie hotlinkowany), dodatkowo jego rozmiar jest skalowany i przycinany, zmienia się nazwa pliku obrazka oraz jego typ (gif, jpg) – jednym słowem każdy jeden zuploadowany obrazek jest inny. Twórcy systemu dbają o anonimowość oraz bezpieczeństwo i system tworzą tak, aby strony publikujące linki miały jak najmniej cech wspólnych. Największą wadą a zarazem zaletą systemu jest fakt, że jest płatny. Kwoty pakietów nie są zbyt wygórowane (od 50 zł netto). Plusem tego rozwiązanie jest to, że nie jest dosyć niszowy i siedzi w cieniu innych systemów, dzięki czemu jest bardziej skuteczny i mniej wykrywalny. Wszelakie opinie na temat skuteczności systemu są bardzo ogólne – wynika to z regulaminu korzystania z systemu. Nikt nie może chwalić się publicznie efektami.

Link: http://www.autopresell.com/

 

Statlink

System reklamy i promocji w Internecie STATLINK.

System reklamy i promocji w Internecie STATLINK.

Jeden ze starszych Polskich aktualnie ciągle działających i efektywnych systemów wymiany linków stałych. System statlink mocno dba o jakość przyjmowanych zasobów, nie akceptuje generatorów, synonimów, duplikacji treści, farm linków i katalogów. Pomysłodawcy cały czas podkręcają jakość, dzięki czemu system oparł się wielu falom banów,  updejtów i powiadomień z Google.

Link: http://statlink.pl/

 

SeoPilot

seopilot - system automatycznego pozycjonowania

Seopilot – system automatycznego pozycjonowania

SeoPilot jest liderem na polskim rynku zautomatyzowanego pozycjonowania i link buildingu. W zależności od potrzeb klienta, możliwe jest automatyczne nabywanie linków przez System dla pozycjonowania fraz kluczowych na podstawie opracowanych przez firmę algorytmów, lub kupowanie pojedynczych linków przez samego Użytkownika. Może służyć jako kompleksowe narzędzie dla pozycjonowania, lub jako wspomagające źródło wartościowych linków.
SeoPilot posiada dużą i bardzo rygorystycznie moderowaną bazę serwisów webmasterów. Każdy serwis jest moderowany zarówno automatycznie, jak i ręcznie, przynajmniej raz na dwa tygodnie.
Dodatkowo w Systemie istnieje rozbudowana część analityczna, umożliwiająca badanie pozycji fraz kluczowych, snippetów, czy optymalizacji podstron serwisu.
Projekt istnieje od 2011 r.i w tym czasie dorobił się znacznej grupy stałych klientów – zarówno webmasterów, jak i pozycjonerów.

Link : seopilot.pl

 

Seomatik

Seomatik.pl

Seomatik.pl

Seomatik.pl jest innowacyjnym systemem wymiany linków stałych. Oferuje tematyczne linkowanie, sprawdza aktualne pozycje stron w wyszukiwarce, prezentuje szczegółowe statystyki PR, IP, BL itd. Bardzo skuteczne, rozbudowane narzędzie przedstawiające listę lokalizacji na których przydzielane są linki użytkowników. W zasobach systemu Seomatik.pl znajdują się strony o wysokich parametrach – nie przyjmuje subdomen, penalizuje obce linki wychodzące, ogranicza liczbę różnych linków w ramach domeny na wyższym poziomie, a niżeli porównywalne narzędzia. Wspiera użytkowników poprzez przelewy awaryjne, kupony bonusowe oraz automatyczne i masowe rozwiązania do zarządzania, promowanych projektów w systemie.

Link: Seomatik.pl

 

Rabaty

AutoPresell

20% zniżki na dowolnie wybrany pakiet. Oferta dotyczy nowych kont. Podczas zamówienia wpisz kupon ThankU20 .

Czas ważności oferty : bezterminowa

Link: autopresell.com

16 replies
 1. Linkhouse.pl
  Linkhouse.pl http://linkhouse.pl

  Tak obszernego zestawienia narzędzi jeszcze w Polsce chyba nie było – świetna robota i oczywiście dzięki za uwzględnienie w zestawieniu 🙂 Lista rabatów robi wrażenie – kilka zostanie szybko wykorzystanych.

  Odpowiedz
 2. Dominik Bartosik
  Dominik Bartosik http://www.fascynatoria.pl

  Bardzo porządne zestawienie narzędzi SEO, aczkolwiek w przypadku niektórych narzędzi brakuje do nich linków (nie czepiam się :)). Dzięki za kody – niektóre kuszą, aby z nich skorzystać.
  Web-tools specjalnie nie znalazł się w zestawieniu? Aktualnie nie korzystam z tego monitoringu, ale jest raczej pozytywnie oceniany.

  Odpowiedz
 3. Paweł
  Paweł

  Hej. Świetny artykuł. Właśnie zastanawiam się nad kilkoma softami. rabaty się przydarzą. Mam tylko jedną uwagę. Może dodać do listy też te narzędzia które są przetłumaczone na język polski?

  Odpowiedz
 4. Marcin
  Marcin http://www.badznapierwszym.pl

  Świetny wpis, dodaję do ulubionych, bo nie raz się przyda. Z ciekawości, napiszesz ile czasu zajęło Ci przygotowanie go?

  Odpowiedz
 5. Jakub Brożyna
  Jakub Brożyna http://SEOsklep24.pl

  Witam.

  Dziękuję za krótki wpis dotyczący SEOsklep24.pl!

  Tomek bardzo dobry artykuł, na pewno przyda się 🙂

  Pozdrawiam
  Jakub Brożyna

  Odpowiedz
 6. Mirek
  Mirek

  wow, spore zestawienie 🙂

  mam spore doświadczenie z systemów monitorujących pozycje – zdecydowanie polecam pozycję „1.6 Webpozycja.pl” – reszta ma często mniejsze możliwości za większe stawki

  kiedyś korzystałem też z „14.6 Proxygen” spisywało się ok

  Odpowiedz
 7. Dawid Ziółkowski
  Dawid Ziółkowski http://dawidziolkowski.pl

  Pasjonująca lektura dla człowieka z branży SEO. Spis tych narzędzi jest imponujący i należą się słowa pełnego uznania, moje gratulacje. Zastanawiam się czy zrobiłeś również na swoim blogu zestawienie zagranicznych narzędzi SEO, w tym dużych i drogich kombajnów do analizy backlinków (Ahrefs, MOZ, MajesticSEO, Raven itd.) ? Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
 8. Pawel
  Pawel

  Czesc. Zaskoczę was pytaniem. Czy tymi narzędziami można linowac witryny działające na rynku niemieckim? Z tego co sie dowiadywałem witryna na rynku niemieckim nie powinna mieć większości linków z Polski i na odwrót… Bardzo bym prosił o komentarz w tej sprawie. Pozdrawiam

  Odpowiedz

Trackbacks & Pingbacks

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *