SEMSTORM

Polskie narzędzia SEO część – systemy monitorowania pozycji

Mówi się, że „Cudze chwalicie a swego nie znacie” a jakby nie patrzeć w Polsce też znajdziemy wiele ciekawych narzędzi SEO.  Artykuł w pierwszej wersji miał być podzielony na kilka części, ale czytelników trzeba cenić a z nie którymi producentami oprogskramowania doszliśmy do wniosku, ze mikołajki to fajny okres :) do artykułu zostało dołączone około 20 zniżek od kilku do kilku dziesięciu procent. Nazwijmy ten rabat nową świecką tradycja Polish Black Santa :)

W Polsce mamy już możliwość korzystania z wielu przydatnych narzędzi SEO. To właśnie dzięki nim możemy odnieść sukces. Jeśli chcemy, aby prowadzona kampania była naprawdę owocna musimy dopasować odpowiednie narzędzie do indywidualnego charakteru projektu . Dobry wybór narzędzi to podstawa. Bez  odpowiedniego przygotowania oraz niezbędnej wiedzy możemy popełnić błędy. Mogą mieć  one negatywny wpływ na przebieg i rezultat naszych działań.

Poniższa lista zawiera prawie wszystkie polskie narzędzia SEO. Są narzędzia, które pominąłem z pełna świadomością jak A…. który nabiera rozpędu, może kiedyś nabierze, czy niektóre systemy wymiany linków (część zawiesiła z pewnych przyczyn działalność czy z innymi niema żadnego kontaktu), mogą się zdążyć narzędzia o których totalnie zapomniałem, więc pls o ew przypomnienie w komentarzu.

Pozostaje mi już tylko życzyć przyjemnej lektury i miłego kupowania licencji.

Systemy monitorowania pozycji:

Zbiór narzędzi stanowiących must have dla każdego zawodowego i domorosłego SEO-wca. Kategoria zawiera narzędzia pozwalające śledzić pozycję konkretnej strony w wyszukiwarkach (z głównym nastawieniem na Google). Monitorowanie pozycji z pomocą przedstawionych systemów jest nie tylko proste, ale również dokładne, co ma decydujące znaczenie dla podejmowania dalszych decyzji o pozycjonowaniu. Systemy monitorowania pozycji to jedno z ważniejszych narzędzi, pozwalających ocenić efekty naszej pracy, na podstawie miejsc zajmowanych przez każdą z pozycjonowanych fraz.

SEMSTORM

SEMSTORM

Monitoring pozycji i widoczności w Google

SEMSTORM wyróżnia się na tle innych monitoringów, ponieważ nie zbiera informacji tylko o pozycjach waszej domeny, ale również wszystkie pozostałe dane z wyników wyszukiwania. Poza standardowym monitoringiem możecie zobaczyć na jakich pozycjach widniał wasz konkurent. Dodatkowo dowiecie się jak wyglądało całe TOP10 oraz kto się reklamował i jakich używał tekstów reklamowych – zarówno w AdWords jak i w Goolge Shopping

Link : SEMSTORM

 

 Positionly

Positionly - międzynarodowy system monitoringu pozycji

Positionly – międzynarodowy system monitoringu pozycji

Positionly to polski o zasięgu międzynarodowym system do sprawdzania pozycji w wyszukiwarkach internetowych. Posiada również wersję mobilną. System posiada również aplikacją na urzędzenia mobilne, aktualnie dostępna jest wersja dla Iphon-ów

Rejestrując się z pod tego adresu https://pio.positionly.com/ otrzymasz 15%  rabat na każdy pakiet.

Link : Positionly

Seostation

SeoStation

SeoStation

SeoStation to system monitoringu pozycji, którego jednym z autorów jest Marta Gryszko szerzej znana jako Lexy. Jeden z nielicznych systemów, który posiada możliwość monitorowania pozycji dla wyników lokalnych. Cały czas rozwijany.

Link: SeoStation

 

Stat4Seo

Stat4Seo - system monitorowania pozycji

Stat4Seo – system monitorowania pozycji

System monitorowania pozycji Stat4Seo to narzędzie obecne na rynku już od 2009 roku i od tego czasu ciągle rozwijane. Jest to aplikacja przeznaczona do instalacji na własnym serwerze. Posiada wiele funkcji często nie dostępnych w innych tego typu narzędziach, między innymi możliwość automatycznego fakturowania klientów czy też monitorowania wyników z konkretnej lokalizacji (np. wybranego miasta czy województwa).
Na ten moment z aplikacji korzysta blisko 1500 użytkowników, z czego znakomita większość to firmy lub osoby świadczące usługi SEO.
Warto zaznaczyć, że Stat4Seo idealnie nadaje się do monitorowania pozycji zarówno kilku tysięcy fraz jak i kilkuset czy kilkudziesięciu – wszystko zależy od potrzeb użytkownika, a sama aplikacja nie narzuca żadnych limitów.

SerpMonster

SerpMonster - potwornie dokładny system monitorowania pozycji

SerpMonster – potwornie dokładny system monitorowania pozycji

SerpMonster na polskim rynku od 2011 roku, jeden z najtańszych systemów monitorowania pozycji domen. SerpMonster pozwala na monitorowania nieograniczonej ilości domen i fraz kluczowych – płatność jedynie za sprawdzone wyniki. System pozwala na automatyczne raportowanie i alertowanie o zmianach w wynikach zarówno do Agencji, jak i jej klientów. Wśród opcji: osobne subkonta dla klientów, możliwość naliczania kosztów pozycjonowania w zależności od uzyskanych pozycji, monitorowanie pozycji w dowolnej wersji językowej Google, a także monitorowanie wyników lokalnych. System jest cały czas rozwijany.

Webpozycja

webpozycja - wygodny monitoring pozycji

webpozycja – wygodny monitoring pozycji

System WebPozycja.pl został stworzony z myślą o maksymalnym komforcie wszystkich użytkowników. Jest czytelny i intuicyjny, dzięki czemu zyskał duże grono stałych odbiorców. W zależności od indywidualnych potrzeb, WebPozycja.pl oferuje swoim użytkownikom kilka kont, w tym całkowicie darmowe. Dysponuje prawdopodobnie NAJLEPSZĄ OFERTĄ NA RYNKU, np. codzienne sprawdzanie pozycji dla 10 domen i 490 fraz to inwestycja rzędu 39 zł z VAT na miesiąc! System zbiera i udostępnia wszystkie istotne dane z wyników wyszukiwania (modół Analiza SERP). Użytkownik ma możliwość monitorowania pozycji dla wyników lokalnych i w wielu językach wyszukiwarek. Dodatkowo, aby wykluczyć błędne dane, korzystając z systemu WebPozycja.pl, otrzymasz dowód na prawidłowo sprawdzone pozycje.

WEBmonitor

Web monitor

WEBmonitor

WEBmonitor – aplikacja do monitorowania zaplecza i do stron docelowych. Aplikacja umożliwia pobieranie takich danych jak site google, alexrank, dane zmoz.com (OpenSiteExplorer), PageRank. System monitoruje także IP stron powiadamia o zmianie IP (przydatne przy SEOHostach). Automatyczne przypisywanie stron do konkretnego serwera na podstawie IP. Przypisywanie do nieograniczonej ilości kategorii. Historyczne wyniki naszych stron przedstawione na przyjaznych wykresach. Zestawienie wszystkich kategorii stron, wzrosty, spadki wszystkich wskaźników. Każdy monitorowany parametr możemy włączyć lub wyłączyć dodatkowo możemy ustalić interwał czasowy z jakim ma być pobierany. Autor aplikacji planuję wypuścić nową wersję aplikacji która będzie miała jeszcze większe możliwości monitorowania stron www lecz dokładnego terminu wydania nie chciał zdradzić.

Link: http://piersa.pl/webmonitor.html

seo-stat

seo-stat

seo-stat

Seo-stat.pl to system monitorujący pozycje fraz w prawie 30 wyszukiwarkach (w tym google.pl pozwala ustawić dodatkowe lokalizacje). Seo-Stat.pl to niezwykle rozwinięte narzędzie oferujące raporty dostosowane do potrzeb Klienta, m.in: z takimi funkcjami jak wyliczenie kwot do zapłacenia przez Klientów. Raporty dostępne są zarówno na poziomie przeglądarki internetowej, jak i do pobrania w formatach pdf i csv.

Użytkownik ma również możliwość stworzenia subkonta dla Klientów, monitorowania parametrów domeny (takich jak poziom site w google, liczbę linków by MajesticSEO, ranking Alexa), dostęp do narzędzi umożliwiających szybkie sprawdzenie pozycji oraz innych parametrów.

W zestawach mamy możliwość zarządzania frazami. Dzięki opcji grupowania fraz w dowolną ilość grup oraz opcji wyróżniania kolorami grup fraz wszystkie zestawy fraz są czytelne i łatwe w zarządzaniu. Dodatkowo mamy w jednym widoku przedstawioną pozycję frazy z dnia aktualnego, poprzedniego – 14 i 30 dni wstecz. Oprócz tego jednym kliknięciem mamy możliwość rozwinięcia tabelki przedstawiającej ostatnie 30 pozycji danej frazy bądź wykresu ilustrującego pozycje frazy.

Seo-stat.pl w liczbach: prawie 7000 użytkowników, ponad 160 tys. monitorowanych fraz dla ponad 19 tys. domen.

Seo-stat.pl jest w pełni funkcjonalnym i darmowym narzędziem w monitorowaniu do 20 fraz (liczba wyszukiwarek ograniczona do google.pl i google.com w opcji darmowej).

Link: seo-stat.pl

Rabaty

SEMSTORM

15% zniżki na dowolny pakiet. Kliknij w poniższy link, wybierz dowolny pakiet wpisz kod wydra15 a otrzymasz 15% zniżki.

Czas ważności oferty: od 5 grudnia do 31 stycznia 2015

Link: semstorm.pl

Webpozycja

10% zniżki. Załóż konto w systemie webpozycja.pl, podaj kupon 10WYDRA20142015 a otrzymasz 10% zniżki przez okres jednego miesiąca na dowolnie wybrany pakiet.

Oferta obowiązuje od 5 grudnia 2014 do 31.01.2015 tylko dla nowych klientów.

Stat4Seo

10% zniżki na zakup licencji. Kupując licencję na system monitorowania pozycji Stat4Seo i wpisując kupon wydra otrzymasz 10% rabatu

Czas trwania oferty od 5 grudnia 2014 do 31 stycznia 2015

Link: stat4seo.pl

12 replies
 1. Maciej Wrona
  Maciej Wrona http://wrona.it

  Fajny artykuł opisujący sporo narzędzi.

  Co do softów monitorujących pozycje, zdaje się,że wymieniłeś wersje tylko Saasowe – są jeszcze dwa mega popularne wersje serwerowe tj. Stat4Seo oraz Webtools – a co za tym idzie Seostation nie jest jedynym softem dającym możliwość odczytu pozycji w geolokalizacji – bo i jeden i drugi, który wymieniłem, ma opcję wymuszania i sprawdzania wyników w danej lokalizacji :)

  Odpowiedz
  • Tomasz Wydra
   Tomasz Wydra

   Maćku dzięki za komentarz.
   W drugim zdaniu napisałem, że artykuł będzie miał część kolejną w której będę dalej opisywał m.in systemy monitoringu (sporo jeszcze ich jest :) ). A o SeoStation napisałem, że jest jednym z nielicznych systemów, które ma monitorowanie lokalne.
   Wcześniej wspomniany w artykule SEMSTORM też na monitoring lokalny

   Odpowiedz
 2. xann
  xann http://xann.pl

  Bardzo przydatny artykuł pokazuje zarówno narzędzia do BHS jak i WHS ale chyba czasy są takie ze nikt juz na kolory nie patrzy

  Odpowiedz
 3. Taig
  Taig http://www.taig.org/

  Bardzo dobre i przydatne zestawienie, z przyjemnością zapoznam się z drugą częścią;) Fajnie, że do tekstu został dodany spis treści, ułatwia to nawigację po nim;) Pozdrawiam, Taig;)

  Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *