Lokalny zjazd Najlepszych Współtwórców Google Wrocław 2014

W dniach 4-5 września we Wrocławiu odbył się Lokalny Zjazd Najlepszych Współtwórców i Pasjonatów Google. Do Wrocławia przybyło 26 w specjalistów z forów pomocy m.in. Webmasterów,  Google+ , Map, Chrome, Gmail i Adsense. A po zakamarkach Google oprowadziło Nas trzech Googlersów: Natalia (Menadżer społeczności polskiej), Konrad (Adsense) i John (spam fighter).

Lokalny zjazd Najlepszych Współtwórców Google

Lokalny zjazd Najlepszych Współtwórców Google

Dla większości podróż i sam zjazd rozpoczął się  3 września. Na Google+ część z nas relacjonowała przebieg podróży. A  zjazd zaczęliśmy od nieformalnego spotkania w jednej z wrocławskich knajp. Tym razem padło na Papa Bar, gdzie część osób mogła wreszcie poznać się w tak zwanym „real-u” oraz poznać pracowników Google, z którymi kontakt dla nie których był tylko via forum lub mail.

Warszawscy pomocnicy forum webmasterów

Zgred i Wydra w drodze do Google

Jak to zazwyczaj bywa na nieformalnych spotkaniach grupa SEO-wców wymieniła między sobą pewne doświadczenia i rozwiązania :).

4 września rozpoczął się pierwszy oficjalny dzień Lokalnego Zjazdu Najlepszych Współtwórców Google.

 

Tego dnia odbyliśmy kilka interesujących spotkań via Google Hangouts (przydała by się polska nazwa aplikacji, starsze osoby mają problem z jej poprawną wymową) z Irlandią i Warszawą na których poznaliśmy pewne aspekty działania Google między innymi lokalizację produktów Google (inaczej można napisać proces tłumaczenia produktów Google).

 

Jednym z punktów dnia była prezentacja zasłużonego użytkownika produktu Kreator Map Google+Roberta Marciniaka ”Google w polskiej szkole”. Robert wprowadza do szkół jako pasjonat darmowe rozwiązania dla uczniów i nauczycieli m.in. oparte o Google Apps. Czytelników bloga którzy chcą w się zaangażować  w rozwój szkół swoich dzieci pod względem IT zachęcam do kontaktu z Robertem.

Google w polskiej szkole

Google w polskiej szkole

 

Kolejnym punktem dnia były prezentacje maperów. A co prezentowali i co ostatnio robili polscy maperzy poczytacie tu http://googlepolska.blogspot.com/2014/08/weekend-na-mazurach-czyli-mapup-2014.html i tu http://google-latlong.blogspot.ie/2014/09/making-of-maps-perspective-from-ground.html

5 września to drugi i ostatni dzień spotkania. Można by dużo pisać jaką dokładnie wiedzę wynieśliśmy tego dnia ale czasami jest tak, że z pewną wiedzą dzielić się nie można. Ale tym czym możemy się podzielić to zabawa Cardboard-em. Fajny dodatek do przeglądania zdjęć sferycznych.

Wydra Zgred ii John

Wydra Zgred i John

Na koniec drobna pamiątka z wyjazdu od google przepraszam za jakość zdjęcia. W dzień zamieszczę w lepszej jakości.

prezenty-od-google

2 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *