Komentarz czytelnika do – Google ucieka z Polski

Google zamyka fora pomocy. Niefajnie. Niektóre przypadki pozostaną bez odpowiedzi. To jest pewnego rodzaju problem wizerunkowy, ale czy rzeczywiście poważny? Zastanówmy się.

Miejsce do zadawania pytań

Jest gdzie i kogo zapytać. Zamknięcie tych forów spowoduje może pewne problemy dla części użytkowników, ale ci, którzy tego rzeczywiście potrzebują, znajdą inne możliwości uzyskania pomocy. Czy to na innych forach FPG, czy na w ogóle zewnętrzych forach czy też na Google +. Ostatnimi czasy robi się to coraz popularniejsze, i zamiast zadawać pytania na forum, wielokrotnie spotykałem się z pytaniami pod tagiem #drogiplusie bądź innymi.

Archiwum już udzielonych odpowiedzi

Póki co, fora przechodzą w formę tylko do odczytu. Czy znikną całkowicie? Zapewne tak, pytanie pozostaje tylko jedno: kiedy? Tylko czy to rzeczywiście aż takie ważne? Moim zdaniem nie bardzo. Gros produktów Google rozwija się w dość szybkim tempie, jak i cały świat online. Stare rozwiązania nie koniecznie będą miały zastosowanie w nowszych wersjach. To jedno. A drugie, chyba ważniejsze, po latach spędzonych na FPG zauważyłem, że mało kto trudzi się wyszukiwaniem odpowiedzi na swoje pytania, tylko zadaje jeszcze raz, nawet jeśli rozwiązania są opisanie w artykułach pomocy. Why bother?

Dlaczego zamykać, a nie dodawać lub konsolidować?

Powiem brutalnie: bo tak. Jeśli się prowadzi pewne działania, to mają one na celu osiągnięcie swoistego celu, który czasami wymaga działań niepopularnych lub wizerunkowo dających nieco powodów do narzekania, ale trudno, życie to nie je bajka. Google może to zrobić i to robi. Bez względu na to, czy powody takiej decyzji są słuszne i przyniosą korzyść, czy też nie.

Tak nawiasem mówiąc, fora nie są tylko likwidowane. Nie tak dawno powstało nowe, dla Google Plus. Czy to koniec ruchów na forach pomocy? Nie sądzę. To działanie może budzi pewnien niesmak, ale przyznam: w skali wielkości internetu i upływu czasu to jest element bez większego znaczenia
2 replies
  1. Michalina
    Michalina http://zyczeniomania.pl

    Są i plusy takiego rozwiązania, skończy się podpierdzielanie na forum GWT zaplecza konkurencji itp 🙂

    Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *