Jak zarządzać kilkoma blogami z jednego miejsca?

Prowadzenie jednego bloga wymaga odpowiedniego czasu i swobodnego poruszania się po internetowych zakamarkach. A prowadzenie kilku blogów? Jeśli blogowanie jest dla nas sposobem na życie i pozwala nam zarabiać odpowiednie pieniądze, a dobrze prowadzony blog może być naprawdę intratnym biznesem, to mamy twardy orzech do zgryzienia. Zarządzanie kilkoma blogami nie jest proste. To ciężka i czasochłonna praca zwłaszcza, że do każdej strony należy się oddzielnie logować. Blog to jedno, a strony zapleczowe, które nakierowują na niego odwiedzających? Setki stron, monitorowanie każdej z nich oddzielnie, wrzucanie treści, pozycjonowanie, SEO… Czas, czas, czas i jeszcze raz czas. Efekt jest taki, że niekiedy doba powinna mieć 48 godzin, a nie 24. Czy jest na to rada? Czy można zarządzać wieloma stronami z jednego kokpitu?

 

Menedżer stron www, co to jest?

 

Istnieje na rynku kilka narzędzi, które pomagają zarządzać wieloma stronami www z jednego miejsca, zwłaszcza, jeśli są one zbudowane na platformie WordPress. Dzięki zaawansowanym systemom, jakie zostały specjalnie stworzone do zarządzania wieloma WordPressami, wszelkie czynności wykonywane na stronach www, można robić prawie automatycznie. Zamiast przełączać się między witrynami, specjalne narzędzia umożliwiają dostęp do nich z jednego miejsca – panelu, który staje się centrum dowodzenia dla blogera. Takie narzędzie pozwala na szybkie skonfigurowanie domen, umieszczanie tekstów na stronach www oraz linkowanie. Niektórzy twórcy paneli zarządzających stronami www idą jeszcze dalej, a dzięki nim SEO staje się o wiele prostsze. Narzędzia same na przykład potrafią wskazywać najlepsze frazy, sprawdzają statystyki odwiedzin, ilość kliknięć w banery czyli popularne PayPerClick. Kilka kliknięć wystarczy, aby zainstalować nowe wtyczki oraz zamienić dotychczas funkcjonujące skórki na nowe szablony i wiele więcej. Jeden z najnowszych managerów stron www, jakie zostały stworzone na platformie WordPress, robi nawet jeszcze większy krok ku ułatwieniu zarządzania nimi. Jest to interesujące narzędzie, które posłuży i firmom internetowym, jak i indywidualnym osobom prowadzącym między innymi blogi w Internecie. Mowa tu o ciekawostce na rynku, czyli WPDASH.

 

Co to jest WPDASH?

wpdash-logo

WPDASH jest typowym managerem stron www. Jednak jego funkcjonalność została bardzo mocno rozbudowana. Program między innymi pozwala na aktualizowanie setek domen jednym kliknięciem. Można je aktualizować jednocześnie lub wybrać tylko te strony, na których wykonanie update’u jest konieczne. Narzędzie pozwala na monitorowanie dostępności serwera, na którym istnieją strony. Ciekawą opcją jest monitoring usług internetowych (up time). Polega on na tym, że co kilka minut jest sprawdzany stan firmowego serwera. Jeśli serwer nie zareaguje, jego administrator zostanie szybko powiadomiony o tej sytuacji. Przy pomocy WPDASH problem backupów, które albo znikają, albo w ogóle ich nie ma, zostaje wyeliminowany. Automatycznie są tworzone kopie zapasowe w chmurze dysku Google Drive lub Dropbox. Żadna wprowadzona treść nie zginie i jest dostępna z każdego miejsca na świecie. Pozycjonowanie stron staje się też proste, ponieważ WPDASH umożliwia monitorowanie ilości i jakości linków prowadzących do stron www. Poza tym narzędzie umożliwia dywersyfikację domen. Jest to bardzo ciekawa funkcja, która umożliwia zmianę geolokalizacji domeny i uniezależnienie się od serwerów. Twórcy WPDASHA przekonują też o zdecydowanie większym bezpieczeństwie w sieci – gwarantują podwójne zabezpieczenie, dzięki wprowadzeniu narzędzia zwanego Rublon i podwójnemu logowaniu się do panelu. Brzmi ciekawie?

 

Nowinka techniczna – czy potrzebne narzędzie?

Nowinki techniczne warto czasem wypróbować, zwłaszcza, gdy ich funkcjonalność może ułatwić pracę. Czy narzędzie takie jak WPDASH zdobędzie popularność? Czas, a przede wszystkimi osoby, które zarządzają stronami www, na pewno wystawią mu odpowiednią recenzję.

Aktualnie system jest w fazie testów, dostęp do niego ma wybrana grupa użytkowników. Jeśli chcesz zostać poinformowany o starcie systemu zostaw swój mail pod poniższym linkiem.

Zapisz się

3 replies
 1. Dawid Dutkiewicz
  Dawid Dutkiewicz http://zenofsem.pl

  Alternatywa darmowa to MainWP.com, sam korzystam do zarządzania setkami blogów. Podobnie jak WPDASH ma aktualizacje masowe, kopie zapasowe, ale także pozwala wysyłać wpisy z jednego panelu oraz instalować wtyczki hurtowo.

  Odpowiedz
 2. Pix-web
  Pix-web http://pix-web.pl/

  Podpisuję się pod przedmówcą. Także korzystam z darmowego programu MainWP.comi mogę go polecić. Posiadam wiele zapleczowych blogów i dany program sprawuje się świetnie w zarządzaniu nimi. Po twoim poście muszę koniecznie sprawdzić program o którym wspomniałeś. Mam nadzieję, ze uda mi się znaleźć wersje trial.

  Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *