Jak zarabiać na zapleczu? Moje wszystkie blogi pod WPSEO

Zarabiać kilkanaście tysięcy złotych na prowadzeniu bloga? Podobno się da, więc wizja zarobków, które znacznie przekraczają średnią krajową, zrobiła swoje. Chętnych na prowadzenie dochodowych blogów nie brakuje, jednak wysoki pułap osiągają tylko nieliczni. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim spory ruch na stronie i zdobywanie kolejnych czytelników. Ważne jest również to, by zarabiać i jednocześnie działać zgodnie z etycznymi zasadami Google. Jeden niewłaściwych ruch i dotychczasowy wysiłek może zrujnować blog w oczach najpopularniejszej wyszukiwarki.

Jeżeli już blog będzie miał wysoką oglądalność, można spróbować z monetyzować aktywność użytkowników, wykorzystując jedną ze (albo nawet kilka) sprawdzonych metod.

Reklamy Kontekstowe

Reklama kontekstowa to forma reklamy internetowej, której treść zostaje dopasowana tematycznie do treści wyświetlanej strony. Dzięki temu istnieje duże prawdopodobieństwo, że użytkownik będzie zainteresowany kliknięciem w reklamę.

Do najbardziej popularnych systemów reklam kontekstowych zaliczyć można:

 • AdSense

 • Adkontekst

 • OnetKontekst

 • SmartContext

 • contentstream.pl
 • Boksy.Gazeta.pl

 • BusinessClick

 • Adsearch.pl

Wynagrodzenie rozliczane jest w kilku wariantach modelowych, np.:

 • PPC (pay per click) – ilość unikalnych kliknięć w reklamę,

 • CPI (cost per impresion) – wielkość ruchu na blogu,

 • CPA (cos per action) – ilość wykonanych akcji (np. zakupów dokonanych przez użytkowników bloga).

Ponadto reklamodawca może zapłacić za post będący np. recenzją konkretnego produktu, pod warunkiem spełnienia określonych wymagań.

Programy partnerskie

Udział w systemach partnerskich to możliwość zarabiania na prowizjach za polecenie oraz zakup konkretnego produktu / skorzystanie z konkretnej usługi. Firm, które zapraszają do wzięcia udziału w programie partnerskim jest bardzo wiele. Istotne znaczenie ma jednak wybieranie tych, których branża pokrywa się niejako z tematyką prowadzonego bloga. Nie ma bowiem najmniejszego sensu uczestnictwo w programie partnerskim związanym z finansami, skoro blog w całości poświęcony jest kulinariom.

Najbardziej popularne programy partnerskie organizują:

By stać się uczestnikiem wybranego programu partnerskiego, zwykle wystarczy tylko zarejestrować się w serwisie. Choć z programów partnerskich może skorzystać właściwie każdy, niektóre firmy mają konkretne wymagania, np. minimalną liczbę odwiedzających użytkowników.

Aby udział w programach partnerskich przyniosło efekt, blog musi być wiarygodny. Jeśli bloger będzie na siłę zachwalał produkty lub usługi, które niekoniecznie są korzystne dla użytkowników, prowadzona przez niego strona dość szybko straci opinię eksperta.

guest-blogPublikacja artykułów sponsorowanych

Zyski z prowadzonego bloga może przynieść publikacja artykułów sponsorowanych oraz wpisów eksperckich. W praktyce polega to udostępnieniu swojej strony www i opublikowaniu przygotowanego przez reklamodawcę artykułu. W zamian za to właściciel bloga otrzymuje określoną w umowie stawkę – niekiedy może to być prowizja od kliknięcia. Na tego typu zarobek mogą zwykle liczyć Ci, których strona internetowa jest dość popularna wśród internautów i cieszy się sporą oglądalnością.

W przypadku tej formy zarabiania należy jednak zachować ostrożność, ponieważ Google „bierze pod lupę” taką formę promocji. Linki wychodzące powinny więc  posiadać atrybut „nofollow” (tak na wszelki wypadek).

Najbardziej popularne serwisy, które pośredniczą między wydawcami a reklamodawcami:

Sprzedaż baz danych użytkowników

Zachęcanie do wzięcia udziału w konkursach oraz zapisywania się do newsletterów czy rejestracji na stronie to możliwość gromadzenia baz danych użytkowników (adresów e-mail, informacji o wieku, płci, adresie zamieszkania, itd.). By mieć pożytek z pozyskanych w ten sposób danych, wystarczy je sprzedać. A chętnych z pewnością znajdzie się wielu.

Warto jednak mieć świadomość, że handlowanie stworzonymi bazami danych musi odbyć się za zgodą użytkowników. Oznacza to, że w regulaminie zapisywania się na newslettery, konkursy, itp. musi pojawić się informacja o ewentualnym udostępnieniu pozyskanych danych osobom trzecim.

Sprzedaż linków pozycjonujących do giełd linków

Tak jak pozwalasz na publikowanie artykułów sponsorowanych, tak możesz sprzedawać linki pozycjonujące i na tym zarabiać. Osób chętnych na taką formę reklamy nie brakuje, ale nie musisz szukać ich na własną rękę.

Wystarczy skorzystać ze specjalnych giełd linków:

Jeśli decydujesz się na zarabianie na sprzedaży linków, zachowaj ostrożność. Działając w ten sposób, narażasz się Google. Do tego stopnia, że na witrynę może zostać nałożony filtr albo – co gorsza, witryna zostanie zbanowana. Wtedy możesz zapomnieć o czerpaniu zysków z bloga.

Jak powiększyć zyski?

Jeżeli zarabianie na jednym blogu daje wystarczające zyski, nic nie stoi na przeszkodzie, by zarobki zwielokrotnić. Wystarczy prowadzić jednocześnie kilkanaście takich blogów, starając się utrzymać ich odpowiedni poziom, korzystając jednocześnie z dostępnych form zarobkowania.

Brzmi zachęcająco, jednak przeraża Cię konieczność operowania każdą stroną z osobna? Zarządzanie wieloma stronami w taki sposób faktycznie może pochłaniać sporo czasu, które Ty mógłbyś poświęcić na stworzenie nawet kilkunastu wpisów. By ułatwić więc sobie zadanie zarządzania blogami, wystarczy skorzystać z wygodnego narzędzia do zarządzania stronami www.

wpseoWPSEO to intuicyjny panel, który pozwala na sprawne zarządzanie witrynami, dzięki automatyzacji większości operacji. Narzędzie umożliwia instalację nawet kilkudziesięciu WordPressów, z których każdy będzie posiadał inną skórkę (w każdej chwili możesz dokonać jej zmiany). W jednym miejscu możliwe jest zarządzanie wszystkimi blogami, bez konieczności logowania się do każdego z nich oddzielnie. Z panelu z łatwością dodasz kolejne wpisy, możesz także zaplanować cały harmonogram publikacji. Wystarczy także jedno kliknięcie, by dokonać poprawek w tekście, zmienić linki, itp. W panelu WPSEO pojawiają się również statystyki każdej dodanej tam domeny.

WPSEO to świetny sposób na usprawnienie zarządzania nawet kilkudziesięcioma blogami jednocześnie, co pozwoli znacznie powiększyć zyski z prowadzonych stron www. Jeżeli każda z nich będzie generowała nawet przeciętne zyski, w sumie może Ci się udać uzyskać więcej niż średnią krajową.

Sprawdź, jak działa WPSEO i zacznij zarabiać na blogach.

4 replies
 1. DMati
  DMati http://matiweb.com

  Co tak mało ref linków? hie hie 😉

  Rozumiem, że to artykuł sponsorowany reklamujący wpseo ale warto jeszcze dodać NextClick – wg mnie lepiej to się sprawuje niż contentstream.pl.

  Odpowiedz
 2. whiner
  whiner

  Bardzo słaby wpis, a wpseo więcej leży niż działa
  EDIT by Tomek pewnie, że kiepski jak pisze go firma konkurencyjna:) . To, że nie podajesz www ani mail nie zablokuje informacji z jakiego hosta piszesz. A tutaj nie mamy neostrady tylko host firmowy

  Odpowiedz
 3. Piotr Skrzypczak
  Piotr Skrzypczak http://piotrskrzypczak.pl

  Tomek dzięki, że odwiedziłeś mojego bloga, bo przez link trafiłem tutaj 🙂
  Szukam właśnie źródeł zarobku, które mógłbym odpalić u siebie na kilku stronach. Pewne PP, czy giełdy linków znałem. Natomiast pokaźna lista reklam kontekstowych się bardzo przyda 🙂

  PS. Dodaję bloga do czytnika.

  Odpowiedz

Trackbacks & Pingbacks

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *