Jak dobrać słowa kluczowe czyli test Google Suggest Scraper 1.1
Każdy w pewnym momencie stanie przed dylematem. Na jakie słowa kluczowe pozycjonować swoją stronę albo jaki dać tytuł artykuły by zwiększyć ruch na stronie. Z pomocą przychodzi samo google udostępniając takie narzędzia jak google trends czy narzędzie propozycji słów w google adwords. Ale czemu nie ułatwić sobie pracy i zautomatyzować pewnych procesów?
Z pomocą przychodzi soft Google Suggest Scraper 1.1 autorstwa Mariusza Kołacza twórcy bloga http://techformator.pl oraz wielu narzędzi SEO-pomocnych . Na stronie Mariusza można zapoznać się z pierwszą wersją soft-u http://techformator.pl/propozycje-slow-kluczowych-z-google-suggest-scraper/ a pobrać program można z fanepage Mariusza.
Parę dni temu dostałem do przetestowania nową wersję programu opatrzoną nr 1.1 .
Co nowego w google suggest scraper:
- tryb pracy z trzema modułami głębokości przeszukiwań google ( bez proxy nie podchodź 🙂 )
- trzy metoda analizy zapytania : przed a i fraza , fraza + a po, fraza przed i po
Dodatkowo można ustawić zapytania dla konkretnego regionu wbudowane mamy wersje PL DE i EN. Oczywiście każdy modyfikując plik XML może dostosować wersję na swoje potrzeby. Od razu zaznaczę, że Google nawet przy wyszukiwaniach dla wersji polskiej pokaże propozycje arabskie ruskie czeskie etc. :). Ot jak zawsze całe Google
Kolejnym przydatnym modułem jest pobieranie proxy. W programie mamy możliwość pobrania bezpłatnej listy proxy ze strony Xroxy i Samair co łącznie da nam ponad 1500 proxy. Jak zawsze darmowe listy zawierają wiele zbanowanych adresów i tutaj pomocna jest opcja Sprawdzanie proxy .
Analiza 250 proxy na łączu Orange stacjonarny 10Mb/s trwała około 8 minut. W zewnętrznych narzędziach analizę proxy przeprowadzimy szybciej.
W zależności od moduły pracy dla różnych zapytań pobieranie informacji może zająć od kilku do kilkunastu minut. Przy trudnych frazach jak „praca” „ogłoszenia” etc. zalecana jest praca w poziomie 3 przy dużej ilości pewnych adresów proxy.
Co jest ciekawe praca na poziomie pierwszym nie wymaga użycia proxy ( robisz to na własną odpowiedzialność ). Kilka fraz przeskanowałem na poziomie pierwszym i drugim. Praca na poziomie drugim przy skanowaniu drugiej frazy pokazało 0 wyników a sprawdzenie ręczne zapytania w przeglądarce wymusiło prośbę o przepisanie kodu z obrazka.
Wyniki słów otrzymujemy wraz z całkowitą liczbą wyników w google.
Wyniki możemy wyeksportować do pliku TXT lub CSV a następnie poddać obróbce np. w arkuszu kalkulacyjnym.
Czego mi brakuje:
- możliwość przejścia po kliknieciu na słowo kluczowe do
- analizy słów w adwords
- google trends
- wyników organicznych google
- wyboru wersji języka z poziomu programu
- sprawdzania propozycji słów dla obrazów
Wiem, że to program darmowy ale życzenia można mieć. 🙂
Aktualnie program jest darmowy ale w ograniczonej dystrybucji. Jeśli ktoś chciałby posiadać w/w program zawsze może napisać do Mariusza i być może dogadacie się 🙂
PS. Tytuł artykułu napisał zgodnie z podpowiedzią programu
PS 2. Nie pisze o błędach, bo te już Mariuszowi zgłosiłem
Dzięki za recenzję i propozycje ulepszeń, postaram się wdrożyć wszelkie sugestie w kolejnych odsłonach. Z pewnością programowi jeszcze wiele brakuje ale Warszawy też od razu nie zbudowano 🙂
I jak by jeszcze wyceniał słowo to byłoby miodzio
Dziękuję za informację, teraz trzeba przetestować program. Pozdrawiam
Narzędzie prezentuje się całkiem przyjemnie. Do tego automatyczne pobieranie serwerów proxy – pyszna sprawa.
A jak ktoś nie ma Facebooka, to nie może pobrać aplikacji?
Jestem fanem bloga, ale nie jestem fanem Facebooka.
Mariusz, może byś udostępnił plik na innych zasadach.
Aplikacja będzie dostępna na innych zasadach, dla wszystkich. Szczegóły w newsie na blogu już w ten weekend.
Ciekawe narzędzie, kolejny zastrzyk wiedzy do mojej głowy 😀
Pozdrawiam
Dobre narzędzie, korzystam z niego i dodatkowo sugeruje się wtyczką SEOpresor ;-)Pokazuje w jakim procencie jest wpis napisany pod wyszukiwarkę w momencie edycji. Pożyteczny wpis. Pozdrawiam.
Pozycjonowanie wydawało mi się trudne i niezrozumiałe – do dziś. Widzę, że potrzebne są odpowiednie programy, jakaś dodawarka, kilku klientów i można ruszyć nawet z prawie zerowym budżetem.
Fajny programik, polecam 😉
W sumie to mi google keyword tools wystarcza do wyszukiwania atrakcyjnych słów kluczowych dla mojej niszy. Program jest jednak godny polecenia, a testy wykazały, że sprawdza się równie dobrze jak narzędzie od Google. Może rośnie nam konkurencja na tle Google? Kto wie 🙂
Jeden mały minus za zabawę w eksport danych do Excela. Tak po za tym to świetne narzędzie:D
Chciałbym poinformować, że wyszła nowa wersja narzędzia, została również zmeiniona nazwa, od teraz to Seo Keywords Studio. Więcej informacji w wątku na blogu.
Fajna alternatywa keyword planner Google. Chyba skuszę się i sprawdzę powyższy sposób.