10 stylowych motywów GPL dla WordPress

Jedną z kluczowych przewag WordPress jest wybrany typ licencji, który pozwala swobodnie korzystać z systemu i stosować go do różnych celów i potrzeb. Matt Mullenweg – twórca popularnego systemu zarządzania treścią, – odpowiedział na to pytanie w następny sposób : „Jeśli WordPress to nasze Państwo, wtedy licencja GPL to nasza Karta Praw”(pełny artykuł w języku angielskim – Themes are GPL, too).

Jeśli z licencją dla CMS wyjaśniliśmy, jak być z tysiącami rozszerzeń dostępnymi na różnych stronach internetowych? Matt Mullenweg zachęca deweloperów tworzyć swoje wtyczki, widgety, motywy i frameworki w oparciu o licencję GPL. O tym on piszę wielokrotnie na swoim blogu. Dlatego właśnie na popularnym repozytorium wordpress.org dostępne tylko te rozwiązania, które są na 100% GPL.

Ale nie wszystkie komercyjne produkty wspierają ten typ licencji. Chociaż i tu odbywają się stopniowe zmiany. Tak, w marcu tego roku na stronie TemplateMonster – jednego z liderów na rynku Premium motywów dla WordPress, – zjawili się pierwsze motywy rozpowszechniane na licencji GPL wersji 3.0. Na obecną chwilę ich liczba wynosi 34, z których dla WordPress dedykowane są 30, a dla WooCommerce – 4 templatki. I ta liczba ciągle rośnie.

Co otrzymują użytkownicy motywów GPL, oprócz możliwości tworzenia dowolnej liczby stron internetowych? Oni otrzymują funkcjonalne produkty, które mają kilka istotnych przewag w porównywaniu do innych motywów producenta. Przede wszystkim, to rozbudowane opcji personalizacji motywu. Użytkownik może w prosty sposób zmienić kolor układów, dodać elementy graficzne, zarządzać ich położeniem na stronie itd. Oprócz tego do motywów były dodane popularne opcji – kalendarz, mapa Google, wygodny formularz kontaktowy i inne, co zabezpiecza wszystkie niezbędne potrzeby użytkownika. No i na sam koniec, te motywy nie są obciążone elementami graficznymi i animacjami, a dlatego strony szybko ładują się na różnych urządzeniach mobilnych.

Do innych przewag motywów GPL należy odnieść obecność plików PSD i obszernej dokumentacji. Dzięki temu użytkownicy będą mogli szybko zainstalować tempatkę i dopasować go do własnych potrzeb. A w przypadku pojawienia jakichkolwiek problemów z użyciem motywu dla Państwa dostępne są specjalisty wparcia technicznego działające 24/7. Jedynie na co prosimy zwrócić uwagę, motywy GPL nie zawierają obrazków przedstawionych w wersji demonstracyjnej, ponieważ ostatnie nie rozpowszechniają się licencji GPL.

Jak widać, motywy GPL to kreatywne rozwiązanie dla ludzi, którzy planują tworzyć profesjonalne strony internetowe. Dlatego przygotowaliśmy zestaw najpopularniejszych templatek producenta, z pośród których na pewno znajdziecie coś ciekawe dla siebie.

Motyw Advisto

Advisto to dobry wybór dla tworzenia strony związanej z doradztwem finansowym. On ma stylowy projekt w którym bardzo dobrze połączone są biały i zielony kolory. Przewijanie na stronie odbywa się dynamicznie za pomocą animacji Parallax. Oprócz tego w użytkownika jest możliwość podłączyć wideo w tło strony. Sam motyw zawiera rozbudowane opcji personalizacji, pozwalające w wygodny sposób zmienić wygląd strony do niepoznania. Motyw jest responywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

Motyw Advisto

Szczegóły | Demo

Motyw Fioma

Funkcjonalny motyw dla przedstawienia studio masażu i kosmetyki w Internecie. W jego projekcie połączone są styl i praktyczność. Na stronie głównej znajduje się wszystka niezbędna informacja dotycząca realizowanych usług, opinii byłych klientów, ostatnich artykułów z blogu oraz dane kontaktowe. Oprócz tego motyw zawiera wbudowane widgety pozwalające dodać mapę Google, opcji mediów społecznościowych itd. A dzięki licencji GPL, jego można lekko przebudować pod inne cele.

Motyw Fioma

Szczegóły | Demo

Motyw Ironmass

Jeśli planujecie stworzyć stronę dla klubu fitness, ten motyw jest idealnym rozwiązaniem dla tego. Główny akcent w nim został zrobiony na grafice i dużej typografii. Dzięki temu użytkownicy mogą szybko zapoznać się z usługami firmy i skontaktować się z klubem. Oprócz udanego projektu, przedstawiony motyw zawiera szereg opcji dla tworzenia profesjonalnych stron, wśród których opcji mediów społecznościowych, rozwijane menu, chmura tagów itd.

Motyw Ironmass ma poprawny kod stworzony zgodnie standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych.

Motyw Ironmass

Szczegóły | Demo

Motyw Bettaso

Cudowne rozwiązanie do tworzenia strony zakładu gastronomicznego. Projekt motywu zrobiony w taki sposób, że strona główna występuje jednocześnie wizytówką dla restauracji. Na niej znajduje się duży suwak z firmowymi daniami, jest przegląd menu z cenami, opinii klientów i mapa Google z dojazdem do zakładu gastronomicznego. Rozwijane menu pozwala dostać się do innych rozdziałów strony.

Paczka z motywem zawiera pliki PSD, co pozwala w szybki sposób dopasować wygląd do własnych potrzeb. A oparcie o licencję GPL 3.0 rozszerza możliwości użycia tempaltki do innych tematów.

Motyw Bettaso

Szczegóły | Demo

Motyw Samson

Projekt tego motywu idealnie pasuję dla realizacji strony Centrum medycznego. W nim łączy się elegancki styl i funkcjonalność. Dzięki rozbudowanym opcjom personalizacji, użytkownik może w łatwy sposób zmienić układ strony, położenie elementów, wybrać kolory dla strony i elementów itd. A jeśli jest potrzeba w dodatkowych opcjach, można zainstalować dodatkowe wtyczki dla WordPress. Ten motyw jest kompatybilny z popularnymi rozwiązaniami dostępnymi na repozytorium wordpress.org.

Motyw Samson

Szczegóły | Demo

Motyw Pristine

Jeszcze jeden motyw jaki można stosować dla Centrum medycznego, a mianowicie – Kliniki Chirurgii Plastycznej. Jego projekt został wykonany w zielonych i białych kolorach, które są tradycyjne dla witryn medycznych. Oprócz udanego wyboru kolorów, strona główna zawiera wszystką niezbędną informację o usługach kliniki. Także klienci mogą umówić się na wizytę do lekarza, używając funkcjonalny kalendarz. Motyw jest repsonsywny i przyjazny dla SEO, co zabezpiecza stronie dobre pozycji w wynikach wyszukiwania Google.

Motyw Pristine

Szczegóły | Demo

Motyw BeDentis

Nazwa tego motywu mówi sama za siebie. On jest idealnym rozwiązaniem dla dentysty, który chcę stworzyć wirtualny gabinet stomatologiczny. Motyw ma czysty i jasny projekt, nie obciążony animacjami. Strona główna wykonana w taki sposób aby klienci zmogli zapoznać się z oferowanymi usługami, przeczytać opinii byłych klientów i umów się na wizytę do dentysty. Za pomocą rozwijanego menu klienci mogą przejść do innych podrozdziałów strony.

Motyw ma poprawny kod stworzony w odpowiedniości do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych. Dlatego strona nie będzie potrzebowała dodatkowych korekt kodu według zasad SEO.

Responsywny motyw WordPress BeDentist

Szczegóły |  Demo

Motyw Emment

Emmet to elegancki motyw z szeregom rozbudowanych opcji. W jego projekcie zrealizowane tylko niezbędne funkcji, które mogą przydać się klientom. Dlatego on jest prosty i przyjazny do użytkowników. Do przewag motywu można odnieść możliwość dodawać wideo w tło, rozbudowane opcji personalizacji, obecność dodatkowych widgetów i wtyczki z rodziny MotoPress. Także on kompatybilny z WooCommerce, BBPress, BuddyPress, MailChimp i innymi popularnymi rozwiązaniami dostępnymi na stronie wordpress.org. To wszystko robi go prostym i potężnym instrumentom do tworzenia profesjonalnych stron firmowych.

Motyw Emment

Szczegóły |  Demo

Motyw Kustrix

Jeśli znacie się na modzie i chcecie prowadzić blog modowy, przedstawiony motyw będzie idealny dla tych celów. Kustrix ma dojść stylowy projekt, który jednak nie jest obciążony elementami graficznymi. Do motywu zostały zintegrowane czcionki Google, system komentarzy, rozwijane menu, opcji mediów społećnościowych – wszystko co przyda się dla profesjonalnemu blogeru. W przypadku potrzeby można również zainstalować popularne wtyczki, które będą kompatybilne z motywem.

Motyw Kustrix

Szczegóły |  Demo

Motyw WildRide

Motyw WildRide to cudowne rozwiązania dla prowadzenia blogu hobbistycznego poświęconego rowerom oraz serwisu rowerowego. Chociaż dzięki obecności plików PSD jego można lekko przebudować i stosować pod inne cele. Strona główna tego motywu zrobiona w taki sposób aby wszystka niezbędna informacja o rowerach była wraz dostępna dla odwiedzających. Na niej znajduję się duży suwak na całą szerokość strony, do jakiego można dodawać jakościowe obrazki tematyczne. Poniżej umieszczone są ostatnie artykuły z blogu. Także jest możliwość zobaczyć zdjęcia z profilu Instagram, zapisać się na fapage’y w popularnych sieciach społecznościowych oraz na newsletter.

Motyw WildRide jest responsywny, a więc będzie poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach mobilnych.

Motyw WildRide

Szczegóły |  Demo

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *